AC Milan neemt koppositie over van stadgenoot Inter
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de Serie A de koppositie van stadgenoot Internazionale overgenomen. De ploeg van coach Stefano Pioli won op eigen veld moeizaam van het laag geklasseerde Sampdoria: 1-0. Inter liet zaterdag in de topper tegen Napoli 2 punten liggen (1-1). Daardoor leidt AC Milan nu met 55 punten, gevolgd door Inter (54) en Napoli (53). Inter moet nog wel een inhaalwedstrijd spelen.
AC Milan, nog zonder de geblesseerde aanvalsleider Zlatan Ibrahimovic, kwam in de 8e minuut op voorsprong dankzij Rafael Leão. De Portugees scoorde na een sterke individuele actie uit een uittrap van zijn doelman Mike Maignan. Daarna viel de productie stil bij de thuisclub. Sampdoria slaagde er echter niet in om de gelijkmaker af te dwingen.
Nummer 4 Juventus speelt zondagavond uit tegen nummer 5 Atalanta. De club uit Turijn heeft momenteel 10 punten minder dan AC Milan.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
8 uur geleden