AC Milan nadert koploper Inter na zege op AS Roma
MILAAN (ANP) - AC Milan blijft in de Serie A de voornaamste uitdager van landskampioen en koploper Internazionale. De nummer 2 won in het eigen San Siro met 3-1 van AS Roma. Milan komt door de zege op 45 punten, één minder dan Inter, dat donderdag niet in actie kwam. De wedstrijd tegen Bologna werd vanwege de vele coronabesmettingen afgelast
Olivier Giroud zette de thuisploeg al in de 8e minuut op voorsprong. Vanaf elf meter schoot hij raak nadat de scheidsrechter na raadplegen van de VAR hands had geconstateerd bij Tammy Abraham. Giroud stond ook aan de basis van de tweede treffer. Zijn schot belandde op de paal, waarop Junior Messias in de rebound kon raakschieten. Vlak voor de rust deed Roma, dat speelde met Rick Karsdorp in de basis, wat terug. Abraham verlengde een schot van Lorenzo Pellegrini.
In de tweede helft zocht Roma naar de gelijkmaker. Na de tweede gele kaart voor Karsdorp voor een overtreding op Theo Hernández kreeg Milan echter veel ruimte. Uit een counter kon Rafael Leão na verlengen van de eveneens ingevallen Zlatan Ibrahimovic de derde treffer binnenschieten. Gianluca Mancini moest bij Roma in blessuretijd ook nog van het veld na een overtreding op Leão. Ibrahimovic miste de daaropvolgende strafschop.
Eerder op de dag waren in de Italiaanse voetbalcompetitie al meerdere wedstrijden afgelast. Behalve Bologna-Inter gingen ook Atalanta-Torino en Salernitana-Venezia niet door.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
21 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
23 uur geleden