AC Milan na zege dichter bij eerste landstitel sinds 2011
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft met de nodige moeite op eigen veld Fiorentina verslagen. De koploper in de Italiaanse Serie A won met 1-0 dankzij een doelpunt van de Portugees Rafael Leão in de 82e minuut. Daarmee heeft de ploeg van trainer Stefano Pioli een marge van 5 punten met stadgenoot en titelverdediger Internazionale, dat zondagavond nog wel een uitwedstrijd speelt tegen Udinese.
Aan het enige doelpunt in San Siro ging een fout vooraf van Pietro Terracciano. De Fiorentina-doelman speelde de bal, enigszins opgejaagd, in de voeten van Leão die even dribbelde en daarna uithaalde voor zijn tiende treffer van het seizoen.
AC Milan heeft sinds 17 januari niet meer verloren en boekte tegen Fiorentina na twee gelijke spelen al weer de derde zege op rij. De club, die jarenlang tot de Europese top behoorde, veroverde voor het laatst in 2011 de Italiaanse landstitel. Er volgen nog drie competitieronden in de Serie A.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
1 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
6 uur geleden