
AC Milan na zege dichter bij eerste landstitel sinds 2011
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft met de nodige moeite op eigen veld Fiorentina verslagen. De koploper in de Italiaanse Serie A won met 1-0 dankzij een doelpunt van de Portugees Rafael Leão in de 82e minuut. Daarmee heeft de ploeg van trainer Stefano Pioli een marge van 5 punten met stadgenoot en titelverdediger Internazionale, dat zondagavond nog wel een uitwedstrijd speelt tegen Udinese.
Aan het enige doelpunt in San Siro ging een fout vooraf van Pietro Terracciano. De Fiorentina-doelman speelde de bal, enigszins opgejaagd, in de voeten van Leão die even dribbelde en daarna uithaalde voor zijn tiende treffer van het seizoen.
AC Milan heeft sinds 17 januari niet meer verloren en boekte tegen Fiorentina na twee gelijke spelen al weer de derde zege op rij. De club, die jarenlang tot de Europese top behoorde, veroverde voor het laatst in 2011 de Italiaanse landstitel. Er volgen nog drie competitieronden in de Serie A.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk speelt ook na dit seizoen bij Liverpool. De Engelse koploper meldt via de eigen mediakanalen dat de 33-jarige Nederlandse aanvoerder zijn aflopende contract met twee jaar verlengt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax staat zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht mogelijk voor de grootste hindernis richting de 37e landstitel. "We staan voor een enorme uitdaging", blikte trainer Francesco Farioli donderdag op een persconferentie vooruit op de krachtmeting met de nummer 4 van de Eredivisie. "We zijn voorbereid op een verhitte sfeer in het stadion en treffen een ploeg die het ons in Amsterdam ook heel lastig heeft gemaakt. We waren toen vooral voor rust erg dominant maar kwamen niet verder dan een gelijkspel."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas mist zondag de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Utrecht. De verdediger is onvoldoende hersteld van een blessure die hij eind vorige maand in een duel met PSV opliep.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk moet voor het nieuwe voetbalseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Henk Fraser, de huidige hoofdcoach, vertrekt na twee jaar. Dat meldt RKC.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles heeft van bezoekers van wedstrijden in de Eredivisie het hoogste cijfer gekregen van alle clubs. Gekeken naar de veiligheid in het stadion, de sfeer en de gastvrijheid noteren de Deventenaren een 8,4. In de eerste divisie is FC Volendam met een 8,3 het best beoordeeld en in de Eredivisie voor vrouwen Excelsior, ook met een 8,3.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Carlo Ancelotti reageerde na de uitschakeling met Real Madrid in de Champions League tegen Arsenal nuchter op de vele vragen over zijn toekomst. De 65-jarige Italiaanse succescoach heeft een contract tot de zomer van 2026 en is niet van plan zelf voor die tijd te vertrekken.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Neymar heeft opnieuw een blessure opgelopen. Dat gebeurde in de thuiswedstrijd van zijn club Santos tegen Atlético Mineiro (2-0). Neymar verliet het veld nog voor rust in tranen en greep naar zijn linkerdijbeen.
10 uur geleden