AC Milan lijdt bij Spezia zeldzame uitnederlaag
LA SPEZIA (ANP) - AC Milan heeft zaterdag in de strijd om de Italiaanse landstitel kostbare punten verspeeld. De koploper ging verrassend onderuit bij Spezia, dat als nummer 16 in de Serie A aan het duel was begonnen. Het was meer dan een jaar geleden dat AC Milan een uitwedstrijd voor de competitie had verloren.
Milan begon slap aan het duel en had het aan doelman Gianluigi Donnarumma te danken dat het niet al vroeg tegen een achterstand aankeek. Hij redde op een inzet van Riccardo Saponara. Een kopbal van Alessio Romagnoli was het enige Milanese gevaar voor de rust, de bal verdween net langs het doel.
In de 56e minuut was het dan toch raak voor Spezia. Giulio Maggiore kreeg de bal wat gelukkig voor de voeten via verdediger Romagnoli en trof van dichtbij het doel. Milan slaagde er maar niet in spits Zlatan Ibrahimovic te bereiken. In de 67e minuut werd het zelfs 2-0: Nahuel Estévez schoof de bal uit een vrije trap naar Simone Bastoni die hard raak schoot.
Milan bleef door de nederlaag op 49 punten staan. Stadgenoot Internazionale (47 punten) kan zondag bij winst op Lazio de koppositie overnemen. Titelverdediger Juventus, dat verloor van Napoli, heeft 42 punten.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
12 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
14 uur geleden