AC Milan komt in handen van Amerikaans investeringsfonds RedBird
MILAAN (ANP/Belga) - De Italiaanse voetbalclub AC Milan krijgt met het Amerikaanse RedBird Capital Partners een nieuwe eigenaar. Het investeringsfonds neemt de kersverse landskampioen voor 1,2 miljard euro over van Elliott Management, de investeringsmaatschappij die sinds 2018 de controle had over de Italiaanse club. Die partij blijft nog wel aandeelhouder.
RedBird investeerde in Europa onder meer al in de Franse voetbalclub Toulouse en werkt ook nauw samen met Fenway Sports Group, dat eigenaar is van Liverpool. Uiterlijk in september moet de overname rond zijn. Elliott Management kreeg de Milanese club in 2018 in handen nadat de toenmalige eigenaar, de Chinese zakenman Li Yonghong, niet in staat was gebleken een lening terug te betalen. Tot 2017 was Silvio Berlusconi de eigenaar van AC Milan.
Milan kroonde zich eind mei voor het eerst sinds 2011 weer tot kampioen in de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
51 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
9 uur geleden