AC Milan knokt zich naar zege op Hellas Verona
MILAAN (ANP) - AC Milan is ook na acht speelronden in de Serie A nog ongeslagen. De ploeg van trainer Stefano Piolo won zaterdagavond met de nodige moeite van Hellas Verona (3-2) en werd zo in ieder geval voor een dag koploper. Napoli, dat 1 punt minder heeft, speelt zondag thuis tegen Torino.
Na één helft leek Milan hetzelfde te overkomen als stadgenoot Internazionale, dat voor het eerst een competitieduel verloor, uit tegen Lazio. Hellas kende een goede start en leidde na 24 minuten met 2-0 in San Siro. Gianluca Caprari opende in de 7e minuut de score, gevolgd door een door Antonin Barak benutte strafschop. Het toeval wilde dat Hellas in het vorige seizoen ook met 2-0 leidde in Milaan, zelfs na 19 minuten. Toen werd het nog 2-2 dankzij een late gelijkmaker van Zlatan Ibrahimovic.
De Zweed begon op de bank nadat hij ook de WK-kwalificatiewedstrijden van zijn land had moeten missen wegens achillespeesklachten. Hij zag Olivier Giroud in de 59e minuut de achterstand verkleinen en in de 76e minuut Franck Kessié vanaf de strafschopstip gelijk maken.
Druk
Ibrahimovic kwam er meteen na dat doelpunt in en binnen een minuut was het 3-2. Hellas-verdediger Koray Günter voelde blijkbaar de druk van de Zweed in zijn rug en schoot de bal uit een voorzet van Samu Castillejo in het eigen doel.
Milan heeft 22 punten uit acht duels, Napoli leidt met de maximale score van 21 uit zeven. Titelverdediger Inter volgt met 17 punten uit acht duels.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
2 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
4 uur geleden