AC Milan doet weer mee in CL na zege op Paris Saint-Germain
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft zijn eerste overwinning in de Champions League geboekt. De Italiaanse ploeg van Oranje-international Tijjani Reijnders versloeg in een spectaculair duel Paris Saint-Germain met 2-1. In dezelfde poule won Borussia Dortmund eerder op de avond met 2-0 van Newcastle United.
Dortmund gaat met 7 punten aan de leiding in de groep, voor Paris Saint-Germain (6 punten). AC Milan staat op 5 punten, 1 punt meer dan Newcastle United.
Paris Saint-Germain opende in de 9e minuut via Milan Skriniar nog wel de score in het San Siro, maar de thuisploeg antwoordde binnen drie minuten. Na een schot van Olivier Giroud werkte Rafael Leão met een omhaal de rebound binnen, 1-1. Ousmane Dembélé raakte voor rust nog de lat namens PSG.
Reijnders schoot in de beginfase van de tweede helft voorlangs, maar in de 50e minuut kwam Milan alsnog op 2-1. Terwijl Leão geblesseerd in het doelgebied zat kopte Giroud een voorzet van Theo Hernández binnen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
7 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
9 uur geleden