Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AC Milan-doelman Maignan eist zware straffen na racisme

AC Milan-doelman Maignan eist zware straffen na racisme

UDINE (ANP/RTR) - Er zijn zware sancties nodig om racisme in de voetbalstadions te bestrijden. Dat zei AC Milan-doelman Mike Maignan na afloop van de uitwedstrijd tegen Udinese. Hij was na ruim een half uur van het veld gestapt nadat fans van de thuisclub zich herhaaldelijk racistisch hadden gedragen. Maignan, die de scheidsrechter op de hoogte bracht en daarna het veld verliet, werd gevolgd door zijn teamgenoten, onder wie de Nederlander Tijjani Reijnders. Na een paar minuten keerde de ploeg terug. AC Milan won het duel met 3-2.

"Ik heb tegen de scheidsrechter gezegd dat we op deze manier niet kunnen voetballen. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt", zei de in Frans-Guyana geboren doelman bij Sky Sports Italy. "Er moeten zware straffen volgen, want praten heeft niks opgelost. We moeten ze duidelijk maken dat het verkeerd is wat ze doen. Het is ook lang niet iedereen die zich misdraagt. De meeste fans moedigen hun club aan en joelen de tegenstander uit. Dat is normaal, maar dit niet."

Maignan zei dat hij bij zijn eerste doeltrap al oerwoudgeluiden had gehoord. "Bij de tweede doeltrap hoorde ik het opnieuw en heb ik het de vierde official en onze bank verteld. Ik was kwaad, want het is niet de eerste keer dat dit gebeurt."

Nadat zijn ploeg via Ruben Loftus-Cheek op voorsprong was gekomen werd er weer van alles geroepen. Het was genoeg voor Maignan: "Ik wilde niet meer verder spelen, maar we zijn één familie en ik kon mijn ploeggenoten niet in de steek laten."

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

8 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

10 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

12 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

15 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

16 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

16 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

17 uur geleden