Abrahamsen maand na sleutelbeenbreuk gelukkige ritwinnaar in Tour
TOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."
Abrahamsen (29) droeg vorig jaar tien dagen de bergtrui en finishte een keer als tweede. Hij was gebrand op deelname aan zijn derde Tour. "Een dag na die val zat ik alweer op de hometrainer, ik heb er alles aan gedaan om hier fit aan de start te staan en moet ook de teamarts dankbaar zijn. Eigenlijk ben ik trots op de hele ploeg", vertelde hij in het flashinterview nadat hij de Zwitser Mauro Schmid in een sprint had verslagen. De achtervolgende Mathieu van der Poel had net niet kunnen aansluiten en Abrahamsen bezorgde zijn ploeg de eerste Tourzege ooit. "Dat was het doel waarvoor we hier waren. Ik ben zo gelukkig."
Abrahamsen maakt vanaf het begin deel uit van de Noorse ploeg Uno-X: eerst als lid van de opleidingsploeg, vanaf 2020 van de hoofdmacht die in 2023 met een wildcard voor het eerst aan de Tour de France mocht deelnemen. "We zijn elk jaar gegroeid", keek hij terug op de ontwikkeling van het team dat vaak wordt geroemd om de aanvallende rijstijl. In de rit van woensdag behoorde hij samen met Schmid tot de eerste aanvallers van de dag. "Ik moest slim zijn op het eind. We hadden allebei al zo veel werk geleverd. En dan kwam ook nog Van der Poel eraan. We moesten blijven aanzetten, ik kon mijn wiel net als eerste over de finish drukken."
Meer uit Sport
TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
31 minuten geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
14 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
18 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geleden