Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABP verhoogt pensioenen volgend jaar met 1,84 procent

ABP verhoogt pensioenen volgend jaar met 1,84 procent

DEN HAAG (ANP) - De ruim drie miljoen leden van ambtenarenpensioenfonds ABP kunnen komend jaar 1,84 procent meer pensioen tegemoet zien. Dat heeft het grootste pensioenfonds van ons land donderdag bekendgemaakt. De verhoging is groter dan die andere pensioenfondsen eerder aankondigden. Maar waar deze de verwachtingen eerder al temperden, verwachtte ABP juist meer te kunnen verhogen.

De gedaalde rente heeft ertoe geleid dat de fondsen meer geld opzij moeten zetten om aan toekomstige pensioenverplichtingen te voldoen. Ook moeten de fondsen rekening houden met hun eigen beleid als het gaat om het berekenen van de inflatie en het meeverhogen van de pensioenen. De financiële positie van ABP maakt het echter mogelijk om de pensioenen wel met een dergelijke stap te verhogen, aldus het fonds.

Desondanks waren het volgens bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen alsnog een paar spannende weken. "Het was onzeker of we de pensioenen konden laten meestijgen met de prijzen. De lagere rente verslechterde de financiële positie en verkleinde zo de ruimte voor pensioenverhoging", legt hij uit. "Daarom ben ik blij dat de financiële positie van eind oktober het toelaat om de pensioenen volgend jaar gedeeltelijk te verhogen."

'Gezonde financiële positie'

De verhoging met 1,84 procent door ABP komt neer op ongeveer de helft van de prijsstijging die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft berekend. Die berekening heeft betrekking op de periode tussen 1 september 2023 en 1 september 2024, waarin de prijzen volgens het statistiekbureau met 3,56 procent stegen. Dat zou ook de maximale verhoging van de pensioenen zijn.

Het Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), dat de pensioenen van ruim twee miljoen mensen beheert, maakte eerder deze maand bekend dat de pensioenen helemaal niet omhoog gaan. Op die manier wil het fonds een "gezonde financiële positie" hebben in aanloop naar de nieuwe pensioenregeling. Ook PMT, het fonds voor de metaal en techniek, stelde eerder dat de financiële situatie nog onvoldoende was om eind dit jaar een verhoging te kunnen doorvoeren.

De pensioenfondsen voor de metalelektro en de bouw, PME en bpfBOUW, meldden afgelopen weekend de pensioenen beperkt te verhogen. Voor deze fondsen gaat het om stijgingen van respectievelijk 0,3 procent en 0,75 procent. PME gaf daarbij aan een grotere verhoging onverantwoord te vinden, gezien de onzekerheid over de renteontwikkeling op de financiële markten.

Meer uit Financieel

TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

25 minuten geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

1 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

1 uur geleden
Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

2 uur geleden
Consumentenbond dreigt met juridische stappen tegen telemarketeer

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.

2 uur geleden
Bloomberg: eerste olie uit Venezuela komt naar Europa

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.

2 uur geleden
Enquête: Knot meest waarschijnlijke opvolger van Lagarde bij ECB

FRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.

2 uur geleden