ABP verhoogt pensioenen met 3 procent, premie gaat iets omlaag
AMSTERDAM (ANP) - Gepensioneerden die zijn aangesloten bij ambtenarenpensioenfonds ABP zien hun pensioen volgend jaar met 3 procent stijgen. Daarnaast gaat de premie iets omlaag. "Hopelijk geeft de verhoging onze gepensioneerden wat extra armslag. Want bij een pensioen van 1000 euro netto betekent dat toch zo'n 30 euro in de maand erbij", laat bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen van het grootste pensioenfonds van Nederland weten.
Het gaat om een zogeheten volledige indexatie. "We kunnen de pensioenen, net als vorig jaar, volledig laten meegroeien met de prijsstijging", licht Van Wijnen toe. Maar de pensioenverhoging valt wel in het niet bij die van vorig jaar als je kijkt naar het daadwerkelijke percentage. Toen was de verhoging 12 procent. Dat het nu om een lager cijfer gaat komt omdat de inflatie de laatste maanden flink is gezakt. Dat heeft ermee te maken dat de energieprijzen nu een stuk lager liggen dan vorig jaar rond deze tijd.
ABP staat er net als de andere grote pensioenfondsen in Nederland erg goed voor dankzij de gestegen rente. Het Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) heeft onlangs al besloten om de pensioenen met 4,8 procent te gaan verhogen. Bij metaalfonds PME is daarnaast een verhoging van 3,26 procent aangekondigd. Die twee fondsen kozen ervoor om hun premie gelijk te houden. Maar bij ABP betalen werknemers en werkgevers straks iets minder. Het percentage daarvoor gaat van 27,9 naar 27,0 procent. Dat betekent dat een werknemer met een brutomaandinkomen van 3500 euro netto ongeveer 10 euro voordeliger uit is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
3 uur geleden