ABP verduurzaamt beleggingsportefeuille verder
AMSTERDAM (ANP) - Pensioenreus ABP gaat de komende vijf jaar de beleggingsportefeuille verder verduurzamen. In 2025 wil het fonds de beleggingen in kolenmijnen en teerzand hebben afgebouwd. Ook moet 15 miljard euro zijn belegd in duurzame en betaalbare energie en moet de CO2-uitstoot in de aandelenportefeuille 40 procent lager liggen dan in 2015. Van het vermogen moet 20 procent worden gestoken in de Duurzame Ontwikkelingsdoelen van de VN.
Met de maatregelen werkt ABP toe naar een klimaatneutrale portefeuille in 2050. De bedrijven waarin ABP belegt, moeten de mensenrechten respecteren en goede arbeidsvoorwaarden hebben.
"Naast de doelen op het terrein van klimaat gaan we ook aan de slag met circulariteit en digitalisering. Want als je een duurzame samenleving wil, dan is er meer nodig. En dus gaan we meer beleggen in bedrijven die werken aan hergebruik van grondstoffen en verantwoorde voedselproductie en in bedrijven die via digitalisering oplossingen zoeken om klimaatverandering en grondstoffenschaarste tegen te gaan", aldus bestuursvoorzitter Corien Wortmann.
Rendement
Het fonds rekent erop dat de verduurzaming van de beleggingsportefeuille niet ten koste zal gaan van het rendement. ABP is het grootste pensioenfonds van Nederland. Het beheert 442 miljard euro aan pensioenvermogen voor 3 miljoen deelnemers binnen de overheid en her onderwijs.
Milieuorganisaties Both ENDS, Fossielvrij NL en Greenpeace vinden dat bij de verduurzaming van de ABP-beleggingsportefeuille nog te veel vervuilende sectoren buiten schot blijven. "Een stap vooruit, maar olie en gas blijven een blinde vlek in het nieuwe investeringsbeleid", aldus de milieuorganisaties in een gezamenlijke verklaring. "Met dit beleid houdt ABP zijn investeringen in grote oliebedrijven als Exxon, Gazprom en Shell aan. Daarmee is ABP medeverantwoordelijk voor de desastreuze activiteiten van deze grote vervuilers, die maar liefst 97 procent van hun uitgaven steken in het vinden van meer olie en gas."
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
10 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
11 uur geleden