ABP: pensioenkorting nog niet definitief afgewend
HEERLEN (ANP) - Voor pensioenfonds ABP is de kans op een verlaging van de pensioenen in 2021 nog altijd "reëel". Onlangs kwamen vakbonden, werkgevers en het kabinet een versoepeling van de regels voor pensioenkortingen overeen. Maar ook met die versoepeling is het grootste pensioenfonds van het land er niet gerust op dat kortingen zijn afgewend.
Bij het vaststellen of pensioenfondsen de pensioenen kunnen verhogen of moeten verlagen is de dekkingsgraad belangrijk. Die laat zien in hoeverre fondsen aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Bij de overeenstemming in 'de polder' over de uitwerking van het pensioenakkoord, werd wegens de coronacrisis afgesproken dat pensioenfondsen niet hoeven te korten als ze per beloofde euro aan pensioen minimaal 90 cent in kas hebben.
ABP geeft aan dat dit de kans op pensioenkortingen inderdaad zou verkleinen, maar dat het nog altijd onzeker is of het fonds de ondergrens wel haalt. "Op dit moment verkeert ABP nog in de gevarenzone en is de kans op pensioenverlaging in 2021 reëel. We zullen eind van dit jaar de balans op moeten maken." Eind mei had ABP per beloofde euro pensioen net geen 85 cent in de kas.
Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) stuurde eerder deze week stukken over de uitwerking van het pensioenakkoord op naar de Tweede Kamer. ABP stelt in een reactie daarop dat het allereerst van belang is dat het akkoord wordt omgezet in wetgeving. Het pensioenfonds is positief over de aanpassing van het huidige pensioenstelsel. Dit zou beter passen bij deelnemers die gedurende hun carrière van baan wisselen. Daarnaast profiteren deelnemers sneller van economisch goede jaren dan in het huidige stelsel.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.
59 minuten geledenPRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
5 uur geleden