Aboutaleb zwijgt over aanpak beveiliging op Koningsdag
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb zegt niks over hoe de beveiliging van koning Willem-Alexander, zijn familie en het gevolg is geregeld op Koningsdag 27 april. Hij wilde vragen daarover niet beantwoorden tijdens de bekendmaking donderdag van het programma in Rotterdam.
De beveiliging van de koninklijke familie heeft hoge prioriteit sinds in oktober vorig jaar bekend werd dat prinses Amalia door bedreigingen niet in Amsterdam kon wonen, waar ze studeert. De troonopvolgster stond op het punt om naar de hoofdstad te verhuizen, maar woont nog altijd thuis. De Rijksvoorlichtingsdienst, de politie en het Openbaar Ministerie doen geen uitspraken over de beveiliging van de Prinses van Oranje.
Ongeveer een derde deel van het programma op 27 april vindt plaats op het water. Volgens Aboutaleb houdt die beslissing geen verband met de veiligheidssituatie. "We hebben daarvoor gekozen om aan iedereen te laten zien dat Rotterdam beschikt over een wereldhaven, die economisch belangrijk is." Het is voor Rotterdammers met een vaartuig niet toegestaan om op Koningsdag in de buurt te komen van de watertaxi's die de koning en zijn gevolg die dag vervoeren.
Aboutaleb zegde toe dat demonstranten op 27 april in twee vakken langs de route en binnen zicht- en gehoorafstand van de koning en zijn gevolg welkom zijn om hun ongenoegen te uiten. "Het is demonstranten echter niet toegestaan om de doorstroom te verhinderen of straten en wegen te blokkeren," waarschuwde hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
3 dagen geleden