Aboutaleb wil robuuste aanpak coke-invoer in de haven
ROTTERDAM (ANP) - Om de aanvoer van cocaïne uit Midden- en Zuid-Amerika naar Rotterdam en Antwerpen in te dammen, moeten politie en justitie in de havens van die steden meer capaciteit krijgen. Zo kunnen ze bijvoorbeeld gericht gaan zoeken naar criminele geldstromen, ook in crypto-munten. Daarvoor pleiten burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam en zijn Antwerpse collega Bart De Wever in een brief aan premier Mark Rutte.
De twee burgemeesters brachten onlangs een werkbezoek aan Colombia, Panama en Costa Rica. Uit deze landen komt veel cocaïne naar de havens van Antwerpen en Rotterdam, die door criminele organisaties worden gezien als één 'werkgebied'.
Op basis van hun bevindingen tijdens hun reis doen Aboutaleb en De Wever een reeks aanbevelingen. Zo willen ze dat de havengebieden beter worden beveiligd, onder meer door inzetten van kunstmatige intelligentie. Verder moet de controle op inkomende goederenstromen stevig worden opgevoerd. Sowieso zouden ladingen fruit altijd allemaal moeten worden gecontroleerd. Verder moet er meer contact zijn met de landen waar de drugs vandaan komen, zodat er aan de bron al veel kan worden tegengehouden.
Aboutaleb en De Wever wijzen erop dat vorig jaar in hun havens een recordhoeveelheid coke uit Zuid-Amerika en Centraal-Amerika is onderschept: 90 ton in Antwerpen en 70 ton in Rotterdam. "De invloed van de daaraan gerelateerde criminaliteit en crimineel geld in onze havens, onze straten, onze stadsgemeenschappen, onze samenleving is ronduit desastreus: een toename van nietsontziend geweld, crimineel geld dat de economie vergiftigt en weer andere criminele activiteiten financiert, zoals bijvoorbeeld mensenhandel en de handel in wapens."
Meer uit Binnenland
OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenOOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.
5 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.
6 uur geleden