Aboutaleb wil geen 'staat van beleg' rond WK-wedstrijd Marokko
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb is niet van plan om komende zaterdag in zijn stad de "staat van beleg" af te kondigen rond de WK wedstrijd van Marokko, die om 16.00 uur begint. "De huidige maatregelen werken tot nu toe goed. We moeten de ongeregeldheden serieus nemen, maar de ernst ervan niet overdrijven", zei hij in een raadsdebat op vragen van Leefbaar Rotterdam.
De grootste partij in Rotterdam maakt zich zorgen over het welzijn van de Rotterdamse agenten. Afgelopen dinsdag liep een agent bij de ongeregeldheden gehoorschade op toen een zware vuurwerkbom ontplofte. Volgens Leefbaar loopt het slachtoffer gevaar op arbeidsongeschiktheid.
Aboutaleb is niet van plan om het centrum van de stad af te sluiten rond de wedstrijd. "Kom vooral boodschappen doen, koop eens wat, drink eens wat, eet eens wat, het is juist in deze tijd van het jaar extra gezellig in de stad." Hij beloofde de partijen dat de politie zaterdag ruimschoots paraat zal staan om de zaak in goede banen te leiden.
Negatief daglicht
De 35 aanhoudingen afgelopen dinsdag zijn volgens de burgemeester juist het bewijs dat de aanpak werkt. "Mensen die betrapt worden op het afsteken van vuurwerk worden meteen aangehouden. Bovendien was er afgelopen dinsdag nul schade aan openbare of particuliere bezittingen. Alle materiële schade tot nu toe is een deur van bioscoop Pathé op het Schouwburgplein de week ervoor bij een eerdere wedstrijd."
Een meerderheid van de partijen steunt het standpunt van de burgemeester. Ze beschuldigen Leefbaar Rotterdam ervan "onnodig angst te zaaien" en zo Rotterdam in een "negatief daglicht" te stellen.
Buurtvaders
Aboutaleb sprak in zijn beantwoording ook waardering uit voor buurtcentra en de buurtvaders die in verschillende Rotterdamse wijken goed werk doen om de rust rond de voetbalwedstrijden ook daar te bewaren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
49 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
55 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.
57 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
6 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
7 uur geleden