Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb wil door als burgemeester Rotterdam

Aboutaleb wil door als burgemeester Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ahmed Aboutaleb wil burgemeester blijven van Rotterdam. Dat maakte hij woensdag bekend. De PvdA'er werd in januari 2009 burgervader in de Maasstad, waarmee hij die functie nu al bijna elf jaar bekleedt. Begin 2021 loopt zijn tweede termijn af.

"Ik wil graag nog een tijdje beschikbaar zijn voor de stad Rotterdam", aldus Aboutaleb (58) in een toelichting. "Ik denk dat de stad gebaat is bij continuïteit en dat ik dat kan leveren op dit moment". De Rotterdamse burgemeester zegt dat hij nog bruist van energie en "veel ideeën en veel kracht heeft" om Rotterdam verder vooruit te helpen.

In een nieuwe periode van zes jaar zou Aboutaleb nog graag investeringen doen op het terrein van openbaar vervoer, woningbouw en duurzaamheid. Ook werkt hij graag mee aan de energietransitie in de stad. Daarnaast wil hij de bouw van Feyenoord City, onder meer een nieuw stadion voor voetbalclub Feyenoord, realiseren en "Boijmans gaan verbouwen". De komende zeven jaar wordt dit museum verbouwd en gerenoveerd.

Steun

Steun voor een nieuwe termijn heeft Aboutaleb alvast van Rotterdamse werkgevers. Ze willen dat hij aanblijft omdat "hij zorgt voor de stabiliteit waaraan ondernemers behoefte hebben" en zij noemden hem vorige maand een "voortreffelijke burgemeester".

Aboutaleb heeft zijn besluit woensdagochtend laten weten aan de commissaris van de Koning, de fractievoorzitters van politieke partijen in de stad en het Rotterdamse college. Of hij een derde termijn krijgt in de Maasstad, ligt in handen van de gemeenteraad en een vertrouwenscommissie.

Meer uit Politiek

Jetten roept OVSE op om druk op Rusland te houden voor vrede

DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.

9 uur geleden
Van den Brink neemt volgende stap tegen asielweigergemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.

1 dag geleden
Staatssecretaris wil jonge daders niet zwaarder straffen

DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.

1 dag geleden
Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

1 dag geleden
Volgende coronaverhoren met De Jonge, Keijzer en Maurice de Hond

DEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.

1 dag geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

1 dag geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

1 dag geleden