Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb wil door als burgemeester Rotterdam

Aboutaleb wil door als burgemeester Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ahmed Aboutaleb wil burgemeester blijven van Rotterdam. Dat maakte hij woensdag bekend. De PvdA'er werd in januari 2009 burgervader in de Maasstad, waarmee hij die functie nu al bijna elf jaar bekleedt. Begin 2021 loopt zijn tweede termijn af.

"Ik wil graag nog een tijdje beschikbaar zijn voor de stad Rotterdam", aldus Aboutaleb (58) in een toelichting. "Ik denk dat de stad gebaat is bij continuïteit en dat ik dat kan leveren op dit moment". De Rotterdamse burgemeester zegt dat hij nog bruist van energie en "veel ideeën en veel kracht heeft" om Rotterdam verder vooruit te helpen.

In een nieuwe periode van zes jaar zou Aboutaleb nog graag investeringen doen op het terrein van openbaar vervoer, woningbouw en duurzaamheid. Ook werkt hij graag mee aan de energietransitie in de stad. Daarnaast wil hij de bouw van Feyenoord City, onder meer een nieuw stadion voor voetbalclub Feyenoord, realiseren en "Boijmans gaan verbouwen". De komende zeven jaar wordt dit museum verbouwd en gerenoveerd.

Steun

Steun voor een nieuwe termijn heeft Aboutaleb alvast van Rotterdamse werkgevers. Ze willen dat hij aanblijft omdat "hij zorgt voor de stabiliteit waaraan ondernemers behoefte hebben" en zij noemden hem vorige maand een "voortreffelijke burgemeester".

Aboutaleb heeft zijn besluit woensdagochtend laten weten aan de commissaris van de Koning, de fractievoorzitters van politieke partijen in de stad en het Rotterdamse college. Of hij een derde termijn krijgt in de Maasstad, ligt in handen van de gemeenteraad en een vertrouwenscommissie.

Meer uit Politiek

Klaver ziet crisis die is 'ingebakken in minderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."

1 uur geleden
Jetten: geen onderhandeling met oppositie voor deadline begroting

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."

4 uur geleden
Nieuwe wet geeft inlichtingendiensten veel meer ruimte

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

5 uur geleden
Letschert zoekt naar juridische opties om in te grijpen bij ON!

DEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.

5 uur geleden
Oud-minister Tieman nieuwe BBB-gedeputeerde in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Robert Tieman keert terug in de politiek. De BBB-fractie in Zuid-Holland heeft Tieman voorgedragen als nieuwe gedeputeerde. Als Provinciale Staten daarmee volgende week woensdag instemmen, volgt hij Mariëtte van Leeuwen op in het dagelijks provinciebestuur. Tieman wordt verantwoordelijk voor onder meer de financiën en de stikstofaanpak van de provincie Zuid-Holland.

6 uur geleden
Boekholt-O'Sullivan overweegt stappen tegen misstanden makelaars

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan wil mogelijke maatregelen tegen wanpraktijken op de woningmarkt bespreken met de Tweede Kamer. Ze reageerde vrijdag op de honderden meldingen die de Vereniging Eigen Huis (VEH) ontving over makelaars en het koopproces. "Ik ben er klaar mee dat mensen een slaatje proberen te slaan uit deze woningnood."

6 uur geleden
Berendsen zoekt manieren om toch hulp te bieden aan Nepal

DEN HAAG (ANP) - De regering van Nepal heeft aangekondigd voorlopig geen hulp nodig te hebben bij zoek- en reddingsoperaties na de overstromingen, maar minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) zou toch graag willen helpen. Voor aanvang van de ministerraad zei hij samen met de Europese Unie en de internationale gemeenschap te zoeken naar andere manieren om te helpen.

7 uur geleden