Aboutaleb weer aan het werk na operatie
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam gaat dinsdag geleidelijk weer aan de slag. Hij werd drie weken geleden geopereerd aan een aandoening aan zijn schildklier.
Dat Aboutaleb (59) zich ziek had gemeld op het stadhuis, was voor hem wel even wennen. "Eigenlijk ben ik nooit ziek, behalve dan een jaarlijks terugkerend griepje", zo liet hij maandag weten in een video op Twitter. Hij bedankte in de video, ook namens zijn familie, iedereen voor alle steun en medeleven. "Het is in zo’n periode hartstikke van belang dat je het gevoel krijgt dat mensen om je heen staan, ook al is dat soms digitaal."
Dinsdag is Aboutalebs eerste werkdag in zijn nieuwe en derde ambtstermijn van zes jaar als burgemeester van Rotterdam. "Ik ga mij met heel veel energie weer wijden aan alle vraagstukken van de stad Rotterdam."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
1 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.
7 uur geleden