Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb voor derde keer beste lokale bestuurder

Aboutaleb voor derde keer beste lokale bestuurder

DEN HAAG (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb is gekozen tot beste lokale bestuurder van het land in 2019. In deze verkiezing van het vakblad Binnenlands Bestuur eindigde hij in 2014 en 2015 ook al als eerste.

Aboutaleb wordt geprezen om zijn capaciteit om groepen te verbinden die soms ver uit elkaar lijken te liggen. Op de tweede plaats eindigde burgemeester Martijn Dadema van de gemeente Raalte, door de stemmers omschreven als een krachtig en communicatief bestuurder. Derde werd gedeputeerde Hanke Bruins Slot. Zij wordt gewaardeerd om "de eerlijke manier van antwoorden tijdens vergaderingen en haar efficiënte stijl in de Provinciale Staten van Utrecht".

De prijsuitreiking was donderdag in het gemeentehuis van Oss. Wobine Buijs, de burgemeester van Oss, werd vorig jaar gekozen tot beste lokale bestuurder. Haar collega’s waren diep onder de indruk van de wijze waarop zij optrad na het ongeluk met de stint waarbij vier kinderen om het leven kwamen.

Het vakblad Binnenlands Bestuur hield de verkiezing voor het elfde jaar. Alle lokale bestuurders en politici in Nederland werd gevraagd collega’s te nomineren. Bestuurders en lezers van Binnenlands Bestuur konden stemmen.

Meer uit Politiek

Oppositie ziet nog geen reden om zorgbegroting te steunen

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.

6 uur geleden
OM begint geen onderzoek naar PVV'er Faber na aangifte wijkagent

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.

6 uur geleden
Geïrriteerde Kamer wil concrete actie sneller toeslagenherstel

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.

7 uur geleden
Kamer hekelt vertraging meldpunt buitenlandse intimidatie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.

7 uur geleden
Kamer wil aanpassingen regels rond nieuwe scholen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.

9 uur geleden
Sjoerdsma steekt dit jaar 15 miljoen euro in wederopbouw Syrië

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.

10 uur geleden
Kabinet wil fokverbod voor dolfijnen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.

11 uur geleden