Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb uit 'diepste medeleven' aan aardbevingsslachtoffers

Aboutaleb uit 'diepste medeleven' aan aardbevingsslachtoffers

DEN HAAG (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb leeft mee met de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. "Mijn diepste medeleven aan de slachtoffers van dit natuurgeweld", schrijft de burgervader, die geboren is in Marokko, in een verklaring.

Het dodental van de beving is opgelopen naar 632. Het aantal gewonden staat op 329. Aboutaleb wenst de hulpverleners "alle kracht toe om de slachtoffers zo snel en goed mogelijk bij te staan". Zijn gedachten zijn bij mensen die naasten en vrienden hebben in het getroffen gebied. Hij wenst hen "alle kracht voor het verdriet en de onzekerheid die deze ramp met zich brengt."

Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem zegt in de Gelderlander dat hij zich zorgen maakt. "Het is een onherbergzaam gebied, het is moeilijk om ziekenhuizen te bereiken", aldus de burgemeester. Volgens hem hebben veel inwoners van Arnhem familieleden in het rampgebied. Marcouch denkt dat het dodental veel hoger had kunnen uitvallen: door het warme weer in Marokko waren veel mensen nog buiten.

Meer uit Binnenland

Seinstoring verholpen, treinverkeer langzaam weer op gang

UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.

7 minuten geleden
Halsema noemt bekladding monument "ongelooflijk laffe daad"

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".

21 minuten geleden
Kamer en kabinet boos over bekladding Nationaal Monument

DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.

44 minuten geleden
BuZa: nog geen hulpverzoeken vanaf cruiseschip bij Kaapverdië

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.

58 minuten geleden
Bekladding Nationaal Monument op de Dam schoongespoten

AMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.

2 uur geleden
Code geel om dichte mist in groot deel van het land

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.

2 uur geleden