Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb steunt burgemeester en bewoners Kiev in brief

Aboutaleb steunt burgemeester en bewoners Kiev in brief

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft in een brief de steun van zijn stad uitgesproken en solidariteit betoond met burgemeester Vitiali Klitsjko en inwoners van de Oekraïense hoofdstad Kiev. De stad en anderen delen van Oekraïne liggen onder vuur van het Russische leger dat donderdag het land in trok.

Aboutaleb zegt bedroefd te zijn over de inval. "Wij zijn er vast van overtuigd dat de soevereiniteit en territoriale integriteit van Oekraïne gerespecteerd dient te worden, en dringen er bij de Russische regering op aan haar agressie tegen Oekraïne en haar burgers te staken. Ik wens u en uw collega-burgemeesters de kracht en de moed toe om deze donkere tijden door te komen."

De burgemeester van Rotterdam beloofde als teken van solidariteit de Oekraïense vlag hijsen op het stadhuis en het belangrijkste herkenningspunt van Rotterdam, de Erasmusbrug, in blauw en geel uit te lichten. "Aarzelt u niet een beroep op ons te doen voor verdere steun. Rotterdam staat achter de Oekraïense bevolking in deze moeilijke tijd," schrijft Aboutaleb.

Ook op het Amsterdamse en Haagse stadhuis is donderdag de Oekraïense vlag gehesen uit solidariteit met de bevolking van Oekraïne.

Meer uit Binnenland

Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

23 minuten geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

26 minuten geleden
Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

2 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

8 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

12 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

16 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

17 uur geleden