Aboutaleb richt zich in videoboodschap tot relschoppers Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - "Voelt het goed wakker te worden met een tas vol gestolen spullen naast je bed?" Met die cynische vraag richt de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb zich dinsdag in een opgenomen boodschap op Twitter tot relschoppers die maandagavond onder meer winkels plunderden en vernielingen aanrichtten.
Dinsdag aan het begin van de middag nam Aboutaleb een kijkje op de Beijerlandselaan waar maandagavond winkels werden geplunderd, vernielingen werden aangericht en agenten werden bekogeld met onder meer stenen en vuurwerk. Bijna twaalf uur na de ongeregeldheden keek hij rond in de buurt en sprak met mensen. En hij nam er de boodschap op waarin hij politiemensen bedankt voor hun inzet en probeert ondernemers een hart onder riem te steken. "We laten jullie niet in de steek. We gaan jullie helpen." Aboutaleb wees erop dat Rotterdam een solidaire stad is "waar we voor elkaar opkomen en niet een stad die we willen slopen".
Het meest richt de burgemeester zich tot de relschoppers. "Geeft het een goed gevoel dat je je stad naar de vernieling hebt geholpen? Dat je de ondernemers van je eigen stad schade hebt berokkend? Geeft dat een tevreden gevoel? En wat heb je gedaan met de spullen die je gisteravond hebt gestolen?", houdt hij ze voor." En: "Voelt het goed wakker te worden met een tas vol gestolen spullen naast je bed. Is dat de Rotterdamse identiteit? De stad waar jij trots op bent? De stad die jou groot heeft gemaakt?"
De burgemeester richt zich ook tot de ouders. "Heeft u gisteren uw zoon gemist? Heeft u zich afgevraagd waar hij was en gebeld: wanneer kom je thuis want het is negen uur geweest?" Bij de ongeregeldheden in Rotterdam-Zuid zijn zeker zestig personen aangehouden. Zeker tien agenten raakten gewond, meldde politiechef Fred Westerbeke.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline, meldt AT5 zaterdag. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
14 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
18 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
18 uur geleden