Aboutaleb pleit voor aanscherping coronamaatregelen
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, tevens voorzitter van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, hoopt dat het kabinet donderdag de versoepeling van een aantal coronamaatregelen terugdraait. Hij zei dat woensdag op het Rotterdamse Binnenwegplein waar hij een toelichting gaf op de mondkapjesplicht in onder meer het centrum van de stad. De zorg van Aboutaleb is dat er in Rotterdam dagelijks meer dan honderd coronabesmettingen bijkomen.
Welke maatregelen volgens hem weer moeten worden aangescherpt, vertelde hij niet. "Maar op 1 juli werd door de versoepeling mij een aantal maatregelen afgenomen. De Nederlander kreeg meer vrijheden. Welke maatregelen ik terug wil? Daarover ben ik met het kabinet in gesprek." Hij pleit wel voor snelheid, want de invoering van de mondkapjesplicht duurde hem te lang. "We zijn nu twee weken verder en voeren de plicht nu in. Dat zijn kostbare weken."
Inmiddels heeft Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond drie cafés en een sportkantine laten sluiten die zich niet aan de coronaregels hielden. "Er zitten meer sluitingen in de pijplijn", aldus Aboutaleb.
De mondkapjesplicht in delen van Rotterdam geldt voor een termijn van drie weken. Aboutaleb liet doorschemeren dat deze periode best langer kan gaan duren als het aantal besmettingen niet flink afneemt. "Ik ben niet optimistisch. Meer dan honderd besmettingen per dag is echt te veel. Samen met GGD en ErasmusMC bekijk ik de besmettingscijfers. Hopelijk is het niet nodig."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim 270 demonstranten aangehouden die probeerden de A12 bij Utrecht te blokkeren. 21 demonstranten die met voertuigen de snelweg blokkeerden, zitten nog vast, meldt de politie. De rest is naar huis gestuurd.
8 uur geleden