Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb over explosies: hopelijk keert de rust snel terug

Aboutaleb over explosies: hopelijk keert de rust snel terug

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam hoopt dat er snel een einde komt aan de reeks explosies in zijn stad. Hij laat in een reactie weten de situatie "zeer serieus" te nemen. "Ik hoop dat zo snel mogelijk de rust zal wederkeren", zegt hij in een filmpje op Twitter, dat in de nacht van zondag op maandag is opgenomen tijdens een bezoek aan de Crooswijkseweg. In Crooswijk waren afgelopen week vier ontploffingen.

In Rotterdam waren de laatste tijd meerdere explosies. "Ik begrijp dat dit leidt tot bezorgdheid. Ik wil u laten weten dat wij deze situatie zeer serieus nemen en er samen met politie en OM alles aan doen om de veiligheid in onze stad te waarborgen", zegt de burgemeester, die een kijkje kwam nemen in de wijk "om te kijken wat hier gebeurt en om de politiemensen die er massaal aanwezig zijn een hart onder de riem te steken".

Volgens Aboutaleb zijn veel mensen in de buurt bang. "De beste manier om deze mensen een gevoel van veiligheid te geven is toch ook massaal aanwezig zijn van de politie. We doen er nu echt werkelijk alles aan." Zo kondigden de gemeente en de politie zondag al aan de beveiliging en het toezicht op te schroeven op plaatsen die de afgelopen tijd zijn getroffen door explosies. Volgens een woordvoerder van Aboutaleb is er naast extra politie ook langer handhaving op de Crooswijkseweg. De handhavers zijn hier nu tot 02.00 uur aanwezig. Normaal gesproken werken ze hier tot 23.00 uur.

Meerdere incidenten

In de Maasstad zijn dit jaar tot nu toe vijftig ontploffingen bij woningen en bedrijfspanden geteld. Dat zijn er al meer dan in heel 2022. De meest recente explosie was in de nacht van zondag op maandag in de Witte de Withstraat, een populair uitgaansgebied in het centrum. Ook in de Van Speykstraat in het Oude Westen waren in de afgelopen dagen meerdere incidenten. Of er een verband is tussen de gebeurtenissen in de verschillende wijken is niet bekend.

Bij buurthuis De Nieuwe Gaffel, in de wijk het Oude Westen "liep het al vol met mensen die helemaal geschrokken waren van de gebeurtenissen", vertelt beheerder Graciano Reyke. Het buurthuis wil voor zowel medewerkers als bewoners een informatiebijeenkomst organiseren. "Dat is nodig. Juist na zo'n gebeurtenis kunnen we mensen opvangen, zodat ze hun verhaal kunnen doen."

Aanhoudingen

Meerdere mensen zijn inmiddels aangehouden voor betrokkenheid bij de explosies. Volgens de burgemeester zijn nog meer arrestaties te verwachten. "Ik hoop dat de rust zal terugkeren en uiteindelijk degene die dit gedaan heeft zijn verdiende straf zal krijgen."

Meer uit Binnenland

INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

2 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

5 uur geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

6 uur geleden
Haagse politiechef: agenten zullen gewond raken bij oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.

7 uur geleden
Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

13 uur geleden
Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

15 uur geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

16 uur geleden