Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb: ongeregeldheden na WK-duel waren geen rellen

Aboutaleb: ongeregeldheden na WK-duel waren geen rellen

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb spreekt bij de ongeregeldheden in de stad na de WK-voetwedstrijd België-Marokko afgelopen zondag eerder over "een verstoring van de openbare orde" dan over rellen. De onrust werd volgens hem getriggerd door beelden uit Brussel, waardoor het ook in Rotterdam ontspoorde, en een herhaling ervan verwacht hij niet.

Zondagavond gingen in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam voetbalsupporters de straat op na de winst van Marokko. In Rotterdam werden hierbij onder anderen agenten bekogeld met glas en vuurwerk, waarop de ME ingreep. Er was geen sprake van brandstichting, stelen of het vernielen van gemeentelijke eigendommen, aldus Aboutaleb tijdens een gemeenteraadsvergadering donderdag. "In België waren rellen meer aan de orde, die zijn uitgebleven in Rotterdam. Ik ben blij dat rellen zoals op de Coolsingel ons bespaard zijn gebleven." Hij denkt ook niet dat het geplande confrontatie was. "Het waren gewoon drommen mensen en het sloeg om door beelden uit Brussel."

De Rotterdamse burgemeester zei niet op deze manier voorbereid te zijn geweest hierop. "We waren voorbereid op vreugde-uitingen bij de Hofpleinfontein." Omdat het Black Friday-weekend was, was er wel meer politie op de been. "En we hadden de ME on call, dat hadden andere steden niet." Daardoor dropen de relschoppers volgens hem snel af. Donderdagmiddag staat de wedstrijd Canada-Marokko op het programma, maar Aboutaleb zei zich niet nog een keer te laten verrassen. Volgens hem volgt de politie de openbare sociale media altijd en daarop waren geen indicaties dat de rellen zich zouden herhalen.

Drie veiligheidsrisicogebieden

In Rotterdam zijn er vier aanhoudingen verricht maar de burgemeester sluit niet uit dat er op basis van camerabeelden meer arrestaties volgen. Twee agenten zijn zondag gewond geraakt. Volgens Aboutaleb vielen hun verwondingen mee: de agenten zijn behandeld in het ziekenhuis en mochten daarna naar huis.

In Amsterdam-West zijn tijdens het WK-duel van Marokko tegen Canada donderdag drie veiligheidsrisicogebieden van kracht. Dat heeft de gemeente Amsterdam besloten op basis van informatie verkregen na de rellen die ook in Amsterdam volgden na de wedstrijd. De Amsterdamse politie heeft een waterkanon uit Duitsland tot haar beschikking.

Waterkanon

In Rotterdam behoort een waterkanon uit België tot de beschikbare middelen. "Echter, als in België, dat donderdagmiddag net als Marokko ook een wedstrijd speelt, rellen uitbreken, zullen ze mogelijk zelf de waterwerper willen gebruiken", aldus een woordvoerster van de Rotterdamse politie.

Ze voegt eraan toe dat het kanon slechts een van de vele middelen is die de politie kan inzetten. "We hebben na de wedstrijd van afgelopen weekend tot aan de aanloop naar de wedstrijd van Marokko donderdag juist sterk ingezet op voorlichting en overleg om herhaling van incidenten zoals die van zondag te voorkomen."

Meer uit Politiek

Kandidaat-staatssecretaris Van Berkel treedt terug na ophef om cv

DEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.

15 uur geleden
Nieuwe landbouwminister wil 'andere film' afspelen met stikstof

DEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."

16 uur geleden
Sjoerdsma wil zakendoen met China, ondanks mogelijke sanctie

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".

18 uur geleden
Palmen verwacht dat werken met minderheidskabinet niet anders is

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.

21 uur geleden
Weet waar je aan begint, zegt Jetten tegen aanstaande collega's

DEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.

1 dag geleden
Kabinet trekt 2 miljoen uit voor terugvinden Oekraïense kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.

3 dagen geleden
Schoof ging er 'altijd' van uit dat zijn kabinet zou vallen

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.

3 dagen geleden