Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb: nog geen vergunning voor verplaatsen brug binnen

Aboutaleb: nog geen vergunning voor verplaatsen brug binnen

ROTTERDAM (ANP) - Er is bij de gemeente Rotterdam nog geen vergunning aangevraagd om het middenstuk van de ophaalbrug tijdelijk weg te halen om zo een megajacht dat voormalig Amazonbaas Jeff Bezos heeft laten bouwen in Alblasserdam doorvaart te verlenen. Dat bevestigt de woordvoerster van burgemeester Ahmed Aboutaleb naar aanleiding van berichtgeving in het AD.

Woensdag meldde een woordvoerster van Stadsbeheer dat de gemeente akkoord is gegaan met het verzoek na het goed afwegen van de belangen. In het voorstel wordt het middenstuk van De Hef, een monumentale brug in Rotterdam, er komende zomer uitgehaald zodat het enorme schip van een regionale scheepsbouwer naar zee kan varen.

Alle bruggen die het schip passeert kunnen open en geven het schip een onbelemmerde doorvaart. De Koningshavenbrug echter, in de volksmond De Hef genoemd, kent in de hoogste stand een doorvaarthoogte van maximaal 46 meter.

Meer uit Binnenland

Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

1 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

5 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

6 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

6 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

8 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

10 uur geleden
Gidi Markuszower leidt nieuwe fractie ex-PVV'ers

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.

10 uur geleden