Aboutaleb na bezoek wijkcentrum: mensen hebben het niet meer
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft donderdagavond een bezoek gebracht aan een wijkcentrum bij het Heiman Dullaertplein, waar eerder op donderdag een 39-jarige vrouw werd doodgeschoten en haar 14-jarige dochter dodelijk werd verwond. Mensen die in hetzelfde blok wonen, kunnen donderdagavond niet terug naar huis. Zij worden opgevangen in hotels, zegt Aboutaleb.
De zichtbaar aangeslagen burgemeester van Rotterdam zegt dat hij er voor de omwonenden wil zijn. "Elkaar vasthouden, knuffels geven, elkaar troosten, water uitdelen, zakdoeken uitdelen. Dat is het", zegt hij erover. Aboutaleb arriveerde kort nadat bekend was geworden dat het 14-jarige meisje aan haar verwondingen was overleden. "Haar beste vriendin zat daar. Dan breekt alles, dan ontploft zo'n bijeenkomst."
Hoeveel mensen donderdagavond niet terug naar huis kunnen, weet Aboutaleb niet precies. "De gezinnen zijn afkomstig uit woningen die de politie nog moet onderzoeken. Hun woning is nu plaats delict." De buurtbewoners zijn overstuur, zegt hij. "Het gaat slecht met de mensen, ze hebben het niet meer."
Scenes zoals uit films
Volgens de burgemeester waren tijdens het schietincident medewerkers van een waterleidingbedrijf bezig in het woningblok. "Zij hebben eerste hulp geboden", zegt hij. "En zij hebben werkelijk scènes gezien die je alleen maar in films wil zien."
De Rotterdamse burgemeester kan nog niets zeggen over de toedracht van de schietpartijen in Rotterdam, waarbij behalve de vrouw en haar dochter ook een 43-jarige docent van het Erasmus MC om het leven kwam. Ook over de verdachte kan hij niets kwijt. "Het is lastig om daar een peil op te trekken", aldus Aboutaleb. Ook is volgens hem nog onduidelijk of de 32-jarige verdachte, die ook aan het Heiman Dullaertplein woont, bijvoorbeeld voor overlast zorgde of mentale problemen had. "Dat is allemaal nog niet met zekerheid te zeggen, daarom hechten we eraan om niet te speculeren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
5 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
10 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
12 uur geleden