Aboutaleb: maximaal 80 demonstranten bij racismeprotest
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb wil woensdag maximaal 80 demonstranten toestaan bij een manifestatie tegen racisme en politiegeweld in de VS op het Schouwburgplein in Rotterdam. Komen er meer mensen, dan gaat de demonstratie niet door, waarschuwde Aboutaleb dinsdag in een uitzending van Radio Rijnmond.
"Daar is het plein niet geschikt voor, want dan is anderhalve meter afstand houden niet mogelijk", aldus Aboutaleb, mede reagerend op de demonstratie in Amsterdam waar maandag duizenden mensen op afkwamen. Volgens hem worden in Rotterdam 150 demonstranten verwacht. "En dat zijn er al teveel. Meer dan tachtig is dus gewoon niet mogelijk. Dat ga ik de organisatie vooraf ook al laten weten."
Volgens Aboutaleb wordt een deel van het plein gebruikt door de horeca en zijn er meer obstakels op het plein. Hij gaat met de organisatoren in gesprek en pleit voor alternatieve demonstratievormen, zoals het vormen van een lint langs de waterkant. "Langs de Boompjes bijvoorbeeld. Zo kan je ook een statement maken en tóch anderhalf meter afstand houden", aldus Aboutaleb tegen Rijnmond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
2 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
3 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
7 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne mag niet uit het zicht raken nu er een oorlog in het Midden-Oosten woedt. Dat zei premier Rob Jetten zondag tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky. Die zei weleens te vrezen dat zijn land vergeten zal worden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Er is maar één antwoord op de oorlog die tegen vrouwen wordt gevoerd en dat is: meer macht aan vrouwen." Daarvoor pleit de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een toespraak op de conferentie Women Unite! ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag.
9 uur geleden