Aboutaleb looft 10.000 euro uit voor beste coronacampagne
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb geeft 10.000 euro voor het beste idee om studenten bewust te maken van het belang van de coronamaatregelen. Dat zei Aboutaleb vrijdagochtend tijdens een ontmoeting met afgevaardigden van het Rotterdamse studentenleven.
Het plan mag zo creatief mogelijk zijn, aldus een woordvoerder van de burgemeester. "We hebben tegen de studenten gezegd: 'kom maar met een idee'. Het kan van alles zijn." De organisatie van de verkiezing wordt nog geregeld. Waarschijnlijk nemen de rectors van de Erasmus Universiteit en de Hogeschool Rotterdam samen met de burgemeester plaats in de jury.
Aboutaleb ging vrijdagochtend voor de tweede keer deze zomer om de tafel met vertegenwoordigers van onder meer de hogeschool, de universiteit, studentenverenigingen en sportverenigingen om het te hebben over corona. Onder jongeren in heel het land stijgt momenteel het aantal besmettingen fors.
"De burgemeester heeft zijn zorgen geuit over de stijging van het aantal besmettingen, maar hij heeft de studenten niet bestraffend toegesproken, integendeel", zegt de woordvoerder. "We hebben elkaar de komende tijd hard nodig in de bestrijding van het virus."
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
16 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.
27 minuten geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.
1 uur geleden