Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb looft 10.000 euro uit voor beste coronacampagne

Aboutaleb looft 10.000 euro uit voor beste coronacampagne

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb geeft 10.000 euro voor het beste idee om studenten bewust te maken van het belang van de coronamaatregelen. Dat zei Aboutaleb vrijdagochtend tijdens een ontmoeting met afgevaardigden van het Rotterdamse studentenleven.

Het plan mag zo creatief mogelijk zijn, aldus een woordvoerder van de burgemeester. "We hebben tegen de studenten gezegd: 'kom maar met een idee'. Het kan van alles zijn." De organisatie van de verkiezing wordt nog geregeld. Waarschijnlijk nemen de rectors van de Erasmus Universiteit en de Hogeschool Rotterdam samen met de burgemeester plaats in de jury.

Aboutaleb ging vrijdagochtend voor de tweede keer deze zomer om de tafel met vertegenwoordigers van onder meer de hogeschool, de universiteit, studentenverenigingen en sportverenigingen om het te hebben over corona. Onder jongeren in heel het land stijgt momenteel het aantal besmettingen fors.

"De burgemeester heeft zijn zorgen geuit over de stijging van het aantal besmettingen, maar hij heeft de studenten niet bestraffend toegesproken, integendeel", zegt de woordvoerder. "We hebben elkaar de komende tijd hard nodig in de bestrijding van het virus."

Meer uit Binnenland

Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

1 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

2 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

4 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

5 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

7 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

10 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

11 uur geleden