Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb: lijsttrekkerschap is aan de partij

Aboutaleb: lijsttrekkerschap is aan de partij

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb (PvdA) vindt dat het lijsttrekkerschap een zaak van de partij is. Zijn naam zingt na het terugtreden van lijsttrekker Lodewijk Asscher rond als diens opvolger, maar Aboutaleb zei donderdag in de gemeenteraad dat hij niet meedoet aan het gespeculeer.

"De discussie over opvolging zal vooral een discussie zijn voor de vereniging PvdA: de vereniging wijst een eigen lijsttrekker en leider aan. De burgemeester van Rotterdam heeft als lid van de partij recht van spreken en om te stemmen, net zoals alle leden van politieke partijen. Het feit dat ik mij amper drie weken na mijn operatie wil wijden aan de inzet voor Rotterdam zegt alles over mijn commitment voor deze stad", aldus Aboutaleb.

Dinsdag was Aboutalebs eerste werkdag in zijn nieuwe en derde ambtstermijn als burgemeester van Rotterdam. Zijn termijn ging op 5 januari in, maar Aboutaleb was toen nog herstellende van een operatie aan een aandoening aan zijn schildklier.

Aboutaleb sloot zich in 2003 bij de PvdA aan en werd in 2004 namens die partij wethouder in Amsterdam. Van februari 2007 tot december 2008 was hij staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Meer uit Politiek

Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 uur geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

10 uur geleden
Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

1 dag geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

1 dag geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

1 dag geleden
Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.

2 dagen geleden
Minister: wachtende asielzoekers Ter Apel opgevangen in pand

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) neemt maatregelen bij het aanmeldcentrum van Ter Apel nadat Rode Kruis en VluchtelingenWerk hun werk hier hebben gestaakt om de veiligheid. Asielzoekers die door grote drukte niet kunnen worden toegelaten tot het asielzoekerscentrum hoeven vanaf woensdag niet meer te wachten op het gras en worden in plaats daarvan overdag opgevangen in een pand op het terrein. Het terrein rond het asielzoekerscentrum wordt bovendien uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, wat preventief fouilleren mogelijk maakt.

2 dagen geleden