Aboutaleb: laboratoria coronatests desnoods nationaliseren
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb wil dat het kabinet desnoods laboratoria nationaliseert als blijkt dat er niet voldoende capaciteit is om mensen te testen op het coronavirus. Tegen RTV Rijnmond zegt Aboutaleb dat de capaciteit die door de laboratoria nu nog gebruikt wordt voor commerciële tests moet worden gebruikt als er geen mogelijkheden zijn om de publieke testcapaciteit op te voeren.
Volgens de burgemeester is "het optuigen van voldoende laboratoriumcapaciteit" op dit moment het grootste probleem. Hij erkent dat het een uiterste maatregel is en dat de testcapaciteit in Nederland niet zomaar vertienvoudigd kan worden. "Als je wilt dat de totale testcapaciteit algemeen gebruikt gaat worden zou je kunnen ingrijpen", stelt hij.
Aboutaleb zei vooral op laboratoria te doelen die op dit moment al afspraken hebben met het kabinet, maar een deel van hun capaciteit gebruiken voor commerciële tests. Wat de burgemeester betreft wordt de totale capaciteit ingezet voor het publiek ondanks dat het tot inkomstenverlies voor de laboratoria zal leiden.
Meer uit Binnenland
NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist het gaat, is nog onduidelijk.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het spijt me, mevrouw, ik begrijp uw verhaal." Zo reageerde Sendric S. (25) op de verklaring van de weduwe van de 81-jarige man die hij op 2 januari vorig jaar in Rotterdam-IJsselmonde doodschoot. S. staat terecht op verdenking van drie moorden in de Rotterdamse wijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook coalitiepartij CDA is kritisch op de manier waarop minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) de miljoenenbezuiniging op hulpgeld voor UNRWA ongedaan wil maken. Afgelopen maandag liet de D66-bewindsman weten dat hij de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen dit jaar al wil terugdraaien door in september een aanpassing te doen in de volgende begroting.
1 uur geleden