Aboutaleb heeft nog twee pittige debatten op dag van afscheid
ROTTERDAM (ANP) - Op de dag dat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb na ruim 15 jaar officieel afscheid neemt van de gemeenteraad, moet hij nog twee debatten voeren met de raad over enkele actuele kwesties. Donderdagochtend gaat het over de dodelijke steekpartij van 19 september bij de Erasmusbrug en de ontploffing aan de Allard Piersonstraat op 10 september in de Rotterdamse wijk het Nieuwe Westen.
Het debat over de geruchtmakende steekpartij is aangevraagd door meerdere partijen, waaronder Leefbaar Rotterdam. Die partij was al vanaf het aantreden een politieke plaaggeest voor Aboutaleb, ondanks dat de partij ook twee periodes, zoals de huidige, in het college zitting heeft. De partijen, die de "weerzinwekkende steekpartij" beschouwen als een terroristische daad, willen een toelichting van Aboutaleb op de gang van zaken.
Het debat over de ontploffing in de Allard Piersonstraat is aangevraagd door de PvdA. Die partij maakt zich zorgen over de veiligheid van de bewoners en het feit dat veertien gezinnen langere tijd hun huis niet in kunnen.
Aboutaleb neemt donderdagmiddag in een speciale vergadering afscheid van de gemeenteraad. Zijn opvolger Carola Schouten wordt op 10 oktober geïnstalleerd. Een week later maakt ze naar verwachting haar debuut als Rotterdams raadsvoorzitter.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Enkele duizenden werknemers in het openbaar vervoer hebben het werk neergelegd, meldt vakbond FNV. De vakbonden organiseren woensdag een landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Het gaat om een eerste indicatie van de grootste vakbond van Nederland. Ook andere vakbonden, zoals CNV, doen mee aan de actie.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het tweede kwartaal van 2026 iets hoger dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM op basis van voorlopige cijfers.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
10 uur geleden