Aboutaleb heeft nog twee pittige debatten op dag van afscheid
ROTTERDAM (ANP) - Op de dag dat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb na ruim 15 jaar officieel afscheid neemt van de gemeenteraad, moet hij nog twee debatten voeren met de raad over enkele actuele kwesties. Donderdagochtend gaat het over de dodelijke steekpartij van 19 september bij de Erasmusbrug en de ontploffing aan de Allard Piersonstraat op 10 september in de Rotterdamse wijk het Nieuwe Westen.
Het debat over de geruchtmakende steekpartij is aangevraagd door meerdere partijen, waaronder Leefbaar Rotterdam. Die partij was al vanaf het aantreden een politieke plaaggeest voor Aboutaleb, ondanks dat de partij ook twee periodes, zoals de huidige, in het college zitting heeft. De partijen, die de "weerzinwekkende steekpartij" beschouwen als een terroristische daad, willen een toelichting van Aboutaleb op de gang van zaken.
Het debat over de ontploffing in de Allard Piersonstraat is aangevraagd door de PvdA. Die partij maakt zich zorgen over de veiligheid van de bewoners en het feit dat veertien gezinnen langere tijd hun huis niet in kunnen.
Aboutaleb neemt donderdagmiddag in een speciale vergadering afscheid van de gemeenteraad. Zijn opvolger Carola Schouten wordt op 10 oktober geïnstalleerd. Een week later maakt ze naar verwachting haar debuut als Rotterdams raadsvoorzitter.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - De uitbraak van vogelgriep bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast komt niet onverwacht, maar het lijkt er vooralsnog op dat er minder van het virus rondwaart dan voorgaande jaren. Dat zegt voorzitter Kees de Jong van brancheorganisatie AVINED. "We hopen op een wat rustiger vogelgriepseizoen."
53 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het College van Omroepen (CvO) vindt het goed dat er duidelijkheid is over de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2027. De NPO maakte dinsdag bekend dat Nederland volgend jaar toch niet meedoet, omdat er onvoldoende draagvlak is onder de publieke omroepen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een tussentijdse zitting in de zaak tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude in augustus 2025, is uitgesteld. De verdediging heeft meer tijd gekregen van de rechtbank om het rapport te bestuderen van het Pieter Baan Centrum (PBC), waar de verdachte is geobserveerd.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers. Volgens de publieke omroep is er "op dit moment onvoldoende draagvlak" bij de omroepen om in 2027 deel te nemen.
2 uur geledenLUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een verkeersboete niet op tijd betaalt, moet daar minder hard voor worden bestraft, vinden PRO en CDA. Op dit moment kan de boete voor wanbetalers oplopen tot maximaal drie keer het oorspronkelijke bedrag. Tweede Kamerleden Fatihya Abdi (PRO) en Jeltje Straatman (CDA) willen die verhogingen halveren.
3 uur geleden