Aboutaleb heeft nog twee pittige debatten op dag van afscheid
ROTTERDAM (ANP) - Op de dag dat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb na ruim 15 jaar officieel afscheid neemt van de gemeenteraad, moet hij nog twee debatten voeren met de raad over enkele actuele kwesties. Donderdagochtend gaat het over de dodelijke steekpartij van 19 september bij de Erasmusbrug en de ontploffing aan de Allard Piersonstraat op 10 september in de Rotterdamse wijk het Nieuwe Westen.
Het debat over de geruchtmakende steekpartij is aangevraagd door meerdere partijen, waaronder Leefbaar Rotterdam. Die partij was al vanaf het aantreden een politieke plaaggeest voor Aboutaleb, ondanks dat de partij ook twee periodes, zoals de huidige, in het college zitting heeft. De partijen, die de "weerzinwekkende steekpartij" beschouwen als een terroristische daad, willen een toelichting van Aboutaleb op de gang van zaken.
Het debat over de ontploffing in de Allard Piersonstraat is aangevraagd door de PvdA. Die partij maakt zich zorgen over de veiligheid van de bewoners en het feit dat veertien gezinnen langere tijd hun huis niet in kunnen.
Aboutaleb neemt donderdagmiddag in een speciale vergadering afscheid van de gemeenteraad. Zijn opvolger Carola Schouten wordt op 10 oktober geïnstalleerd. Een week later maakt ze naar verwachting haar debuut als Rotterdams raadsvoorzitter.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver stelt het kabinet voor de keuze tussen samenwerking met PRO of met JA21. Tijdens een partijcongres in Den Bosch zei de partijleider in een toespraak dat het kabinet moet kiezen tussen progressief en conservatief.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks en PvdA zijn samen officieel opgegaan in de nieuwe partij Progressief Nederland. Een ruime meerderheid van de aanwezige leden stemde voor de fusie tijdens een partijcongres in Den Bosch. Volgens de partij waren er 6000 mensen aanwezig. Van de GroenLinks-leden stemde 96 procent voor, bij de PvdA was dat 97 procent van de leden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.
13 uur geledenGOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.
13 uur geleden