Aboutaleb en De Wever naar Colombia om cocaïnesmokkel
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn Antwerpse collega Bart De Wever vertrekken zaterdag naar Colombia. Aanleiding voor het werkbezoek, waaraan ook medewerkers van justitie, politie, douane en de havens deelnemen, zijn de grote hoeveelheden cocaïne die via beide havensteden Europa bereiken, meldt de gemeente Rotterdam vrijdag.
Vorig jaar werd in de havens van Rotterdam en Antwerpen respectievlijk 70,5 en 89,5 ton cocaïne in beslag genomen, tegenover 40,6 en 65,4 ton in 2020. Uit een rapport van het Europese drugsagentschap EMCDDA uit 2021 blijkt dat België en Nederland in 2019 goed waren voor 51 procent van de cocaïnevangsten in de EU, geeft de gemeente Rotterdam aan. Als reden voor de groei wordt onder meer een vergrote pakkans genoemd, omdat douane- en veiligheidsdiensten in beide havens zijn versterkt.
De burgemeesters gaan in de havensteden Cartagena, Turbo en Barranquilla praten met vertegenwoordigers van de Colombiaanse regering, veiligheidsdiensten, havenbedrijven, andere burgemeesters en de lokale bevolking over de strijd tegen cocaïnehandel en de macht van drugskartels. Gehoopt wordt dat het bezoek leidt tot een betere samenwerking met uitvoerhavens en meer "Europese regie om drugshandel en -criminaliteit te bestrijden", aldus de gemeente. De Wever en Aboutaleb pleiten allebei voor een overkoepelend EU-agentschap voor drugsbestrijding. "Juist het ontbreken van coördinatie en regie maakt Europa aantrekkelijk voor drugscriminelen", aldus Aboutaleb.
De Rotterdamse en Antwerpse delegatie reizen na Colombia door naar Panama en Costa Rica, een volgens Rotterdam opkomend zogenoemd transitland voor cocaïnesmokkel. Daar willen ze ook spreken met lokale overheden en het bedrijfsleven.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond zeven jongeren aangehouden die met gezichtsbedekking vuurwerk afstaken in de Arnhemse wijk Geitenkamp. In de volkswijk is het sinds eind vorige week onrustig door een conflict, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Gelderland.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Ook de Drentse gemeenten Emmen, Hoogeveen, Meppel, Tynaarlo en Aa en Hunze zullen geen handtekening zetten onder een brief van boeren die woensdag demonstreren. De betogers vragen de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen.
2 uur geledenUFFELTE (ANP) - Op de N371 ter hoogte van de Drentse dorpen Uffelte en Havelte is vertraging door een colonne trekkers die daar rijdt. Dat ziet een ANP-verslaggever. Volgens ANWB-verkeersinformatie gaat het om ongeveer 10 kilometer langzaam rijdend verkeer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
2 uur geledenDIEVER (ANP) - Burgemeester Jouke Spoelstra van de gemeente Westerveld in Drenthe heeft de brief die boeren hem aanboden tijdens een 'stikstofmars' door de provincie niet ondertekend. Dat meldt een ANP-verslaggever. De colonne gaat verder naar Meppel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
3 uur geledenDIEKIRCH (ANP) - De wielertocht Diekirch-Valkenswaard, die zaterdag zou plaatsvinden, gaat niet door vanwege de brand in het Belgische natuurgebied Hoge Venen. Dat meldt de organisatie. De route van de tocht, van het Luxemburgse Diekirch naar het Brabantse Valkenswaard, gaat dwars door het natuurgebied. De organisatie zegt de gezondheid en veiligheid van deelnemers en vrijwilligers voorop te stellen.
3 uur geleden