Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb en De Wever naar Colombia om cocaïnesmokkel

Aboutaleb en De Wever naar Colombia om cocaïnesmokkel

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn Antwerpse collega Bart De Wever vertrekken zaterdag naar Colombia. Aanleiding voor het werkbezoek, waaraan ook medewerkers van justitie, politie, douane en de havens deelnemen, zijn de grote hoeveelheden cocaïne die via beide havensteden Europa bereiken, meldt de gemeente Rotterdam vrijdag.

Vorig jaar werd in de havens van Rotterdam en Antwerpen respectievlijk 70,5 en 89,5 ton cocaïne in beslag genomen, tegenover 40,6 en 65,4 ton in 2020. Uit een rapport van het Europese drugsagentschap EMCDDA uit 2021 blijkt dat België en Nederland in 2019 goed waren voor 51 procent van de cocaïnevangsten in de EU, geeft de gemeente Rotterdam aan. Als reden voor de groei wordt onder meer een vergrote pakkans genoemd, omdat douane- en veiligheidsdiensten in beide havens zijn versterkt.

De burgemeesters gaan in de havensteden Cartagena, Turbo en Barranquilla praten met vertegenwoordigers van de Colombiaanse regering, veiligheidsdiensten, havenbedrijven, andere burgemeesters en de lokale bevolking over de strijd tegen cocaïnehandel en de macht van drugskartels. Gehoopt wordt dat het bezoek leidt tot een betere samenwerking met uitvoerhavens en meer "Europese regie om drugshandel en -criminaliteit te bestrijden", aldus de gemeente. De Wever en Aboutaleb pleiten allebei voor een overkoepelend EU-agentschap voor drugsbestrijding. "Juist het ontbreken van coördinatie en regie maakt Europa aantrekkelijk voor drugscriminelen", aldus Aboutaleb.

De Rotterdamse en Antwerpse delegatie reizen na Colombia door naar Panama en Costa Rica, een volgens Rotterdam opkomend zogenoemd transitland voor cocaïnesmokkel. Daar willen ze ook spreken met lokale overheden en het bedrijfsleven.

Meer uit Binnenland

Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

23 minuten geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

1 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

1 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

1 uur geleden
Celstraffen tot 16 jaar geëist voor explosie woning Nieuwkuijk

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.

2 uur geleden
Trump had geen kritiek op militairen Nederland, zegt ambassadeur

DEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.

2 uur geleden
Later deze week mogelijk 10 centimeter sneeuw in Groningen

DE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.

4 uur geleden