Aboutaleb een van langst zittende burgemeesters
ROTTERDAM (ANP) - Ahmed Aboutaleb is een van de langst zittende burgemeesters van Nederland. Hij werd in januari 2009 benoemd. Dinsdag kondigde hij aan dat hij in het najaar vertrekt, na vijftien jaar.
Negen van de 342 burgemeesters in Nederland zijn nog langer in functie dan Aboutaleb. De langst zittende burgemeester is momenteel Roland van Benthem. Hij werd op 1 september 2005 benoemd in Eemnes. Aboutaleb was toen nog wethouder onderwijs in Amsterdam. Van Benthem begon in september aan zijn vierde termijn van zes jaar.
Nummers twee en drie op de lijst zijn Koos Janssen (Zeist) en Paul Verhoeven (Heeze-Leende). Beiden werden begin 2006 aangesteld en beiden nemen in de komende weken afscheid. Nummer vijf op de lijst, burgemeester Melis van de Groep van Bunschoten, draagt zijn ambtsketting later dit jaar over na ruim zeventien jaar. Burgemeester Gerard Renkema van Nijkerk, negende op de lijst, had maandag in zijn nieuwjaarstoespraak ook zijn vertrek aangekondigd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is blij dat er "weer een normaal regeerakkoord" ligt, maar mist daarin wel enkele keuzes op onderwerpen die hij belangrijk vindt. Zo mist hij de keuze voor een Europees leger "waar Trump 'U' tegen zegt", miljarden voor groene industrie en een minister van Digitale Zaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord staan positieve punten, aldus SGP-leider Chris Stoffer. Maar hij heeft ook de nodige zorgen over het akkoord met de titel 'Aan de slag'.
2 uur geleden