Aboutaleb een van langst zittende burgemeesters
ROTTERDAM (ANP) - Ahmed Aboutaleb is een van de langst zittende burgemeesters van Nederland. Hij werd in januari 2009 benoemd. Dinsdag kondigde hij aan dat hij in het najaar vertrekt, na vijftien jaar.
Negen van de 342 burgemeesters in Nederland zijn nog langer in functie dan Aboutaleb. De langst zittende burgemeester is momenteel Roland van Benthem. Hij werd op 1 september 2005 benoemd in Eemnes. Aboutaleb was toen nog wethouder onderwijs in Amsterdam. Van Benthem begon in september aan zijn vierde termijn van zes jaar.
Nummers twee en drie op de lijst zijn Koos Janssen (Zeist) en Paul Verhoeven (Heeze-Leende). Beiden werden begin 2006 aangesteld en beiden nemen in de komende weken afscheid. Nummer vijf op de lijst, burgemeester Melis van de Groep van Bunschoten, draagt zijn ambtsketting later dit jaar over na ruim zeventien jaar. Burgemeester Gerard Renkema van Nijkerk, negende op de lijst, had maandag in zijn nieuwjaarstoespraak ook zijn vertrek aangekondigd.
Meer uit Politiek
DOKKUM (ANP) - "We zijn binnen", zei BBB-leider Henk Vermeer nadat de exitpoll van Noardeast-Fryslân bekend werd, waarin zijn partij twee zetels haalt. Met twee raadsleden "heb je een duo, kun je een team opbouwen", zei hij op een verkiezingsbijeenkomst in Dokkum.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is blij met het opkomstpercentage in haar gemeente, dat hoger is dan bij de vorige verkiezingen in 2022. Ze zegt dat ze daarom inderdaad, zoals eerder beloofd, zal gaan abseilen van de Euromast.
13 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in de Gelderse gemeente. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. De lokale partij gaat van 3 naar 6 zetels.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen is tot woensdag rond 21.00 uur ruim 3,3 miljoen keer ingevuld, laat een woordvoerder van initiatiefnemer ProDemos weten. Ongeveer een miljoen van die inzendingen is in de afgelopen 24 uur gedaan, meldt hij.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Zoveel steun is om stil van te worden", aldus Richard de Mos over de winst van zijn partij in Den Haag. De Mos zegt woensdagavond samenwerking te willen zoeken "met alle partijen die aan de slag willen". Hij wil dat zijn stad "een stuk verdeeldheid" achter zich gaat laten.
42 minuten geledenOOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.
1 uur geleden