Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb doet aangifte wegens verduistering van stempassen

Aboutaleb doet aangifte wegens verduistering van stempassen

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft aangifte gedaan van de verduistering van 195 stempassen in de wijk Bloemhof. Aboutaleb maakte dit vrijdag bekend aan de gemeenteraad.

PostNL had eerder al een intern onderzoek gedaan. Hieruit bleek dat een postbezorger van PostNL een deel van zijn post niet heeft bezorgd, waaronder de 195 stempassen bestemd voor kiesgerechtigden in drie straten in de wijk.

Dit onderzoek werd ingesteld nadat bewoners hadden gemeld dat ze geen stempas hadden ontvangen voor de Tweede Kamerverkiezingen.

Inmiddels hebben de kiesgerechtigden een brief van de gemeente ontvangen met daarin informatie hoe een vervangende stempas kan worden aangevraagd. Dit kon tot vrijdag 17.00 uur.

Meer uit Politiek

Oppositie verwacht zwaar debat voor Van Weel over aangiftecijfers

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen verwachten een zwaar debat voor minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) donderdagavond over aangiftecijfers. De VVD'er kwam dinsdag in de problemen toen de Rekenkamer scherpe kritiek uitte op zijn uitleg over 10.000 aangiftes en meldingen van zware misdrijven die niet zijn opgepakt of snel terzijde zijn geschoven. PRO, SP, SGP en ChristenUnie verwachten misschien de vraag te gaan stellen of de minister moet opstappen als zijn opstelling bij het debat niet tevredenstelt. JA21 heeft weinig vertrouwen in een goede afloop.

3 uur geleden
Sterk: stuitend dat zorgvilla's dichtgaan, bemiddeling blijft

DEN HAAG (ANP) - De bemiddeling om een nieuwe plek te vinden voor de 25 meervoudig gehandicapte kinderen die gebruikmaken van zorgvilla's van Villa ExpertCare blijft. De zorg stopt na 31 december en dat noemt zorgminister Mirjam Sterk stuitend.

3 uur geleden
PRO en D66: besluit over deelname songfestival niet aan politiek

DEN HAAG (ANP) - Het is niet aan de politiek om zich te bemoeien met het besluit van de NPO om alsnog mee te doen aan het Eurovisie Songfestival met een onafhankelijk team. Dat zeiden Mohammed Mohandis (PRO) en Ouafa Oualhadj (D66) na vragen van Doğukan Ergin (DENK) over de kwestie tijdens een debat over de publieke omroep.

3 uur geleden
Van Weel: uitleg onbehandelde aangiften verschilt door methode

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel zegt dat zijn uitleg over de 10.000 onbehandelde aangiftes anders is dan die van de Algemene Rekenkamer, door het gebruik van andere methodes. De politie beoordeelt aangiften en meldingen op aanknopingspunten, terwijl de Rekenkamer kijkt naar hoe ernstig de zaak is, schrijft Van Weel in een brief aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Vrouwen in Kamer willen meer hulp voor slachtoffers deepfakeporno

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke Kamerleden willen dat er meer hulp komt voor slachtoffers van wie deepfake-naaktbeelden zijn gemaakt. Ook moet direct worden ingegrepen als zulke beelden online staan. Een ruime meerderheid van de Kamer staat achter de plannen, blijkt uit het initiatief van de Kamerleden.

9 uur geleden
Karremans houdt vast aan voorstel medewerkers in raad Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) houdt vast aan het kabinetsvoorstel om medewerkers uit de luchthavensector in de adviesraad over Schiphol te laten plaatsnemen. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil mensen uit de sector zelf juist weren uit de Maatschappelijke Raad Schiphol.

22 uur geleden
Jetten wijst Zelensky op noodzaak van hervormingen

NEW YORK (ANP) - Oekraïne moet doorgaan met hervormingen. Premier Rob Jetten heeft de noodzaak daarvan benadrukt in een gesprek woensdag met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne in de marge van de VN-top in New York.

23 uur geleden