Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb bezoekt plek van explosie en praat met betrokkenen

Aboutaleb bezoekt plek van explosie en praat met betrokkenen

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft vrijdagmiddag de plek bezocht aan de Schammenkamp waar vorige week een explosie was die werd gevolgd door een brand. Drie mensen kwamen hierbij om het leven.

Aboutaleb sprak op de plek eerst met politie en anderen die betrokken waren bij de hulpverlening na het incident. Daarna ging de burgemeester in een nabijgelegen school in gesprek met de bewoners van de straat in Rotterdam-Zuid.

Enkele omstanders klaagden over de timing van Aboutalebs bezoek, hoorde een verslaggeefster van het ANP. Zij vinden dat de burgemeester eerder terug had moeten komen van zijn werkbezoek in Latijns-Amerika. Een ander pleitte voor meer wijkagenten. Bij een boom naast de plek van de explosie liggen veel bloemen, tekeningen en kaartjes.

Indrukwekkend

De burgemeester zegt na het bezoek dat hij het "indrukwekkend" en "heel verdrietig" vond. Tijdens het gesprek met buurtbewoners konden sommigen hun tranen niet bedwingen, vertelt hij. In dat gesprek is het verwijt over zijn afwezigheid volgens Aboutaleb niet ter sprake gekomen. "Niemand heeft tegen mij gezegd: burgemeester, u had terug moeten komen." De burgemeester laat weten dat hij dit overigens wel heeft overwogen, maar dat hij in goed overleg heeft besloten zijn werkbezoek voort te zetten.

Mogelijk komt er een herdenkingsplek op de plek van de explosie, als nabestaanden en andere betrokkenen dat willen. Verder zegt Aboutaleb altijd voorzichtig te zijn met het "zomaar" steunen van familie van slachtoffers in dit soort omstandigheden. "Ik wil graag het politieonderzoek afwachten, want slachtoffers kunnen later misschien daders blijken te zijn."

Raadsvragen

Op de vraag hoe dit soort incidenten kan worden voorkomen, heeft Aboutaleb nog geen antwoord. De burgemeester zegt eerst de raadsvragen te willen beantwoorden die over de explosie zijn gesteld.

Volgens de politie is de explosie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een werkplaats onder de appartementen. Hierdoor zijn veel vragen ontstaan over mogelijke drugslabs in woonwijken. Bureau Rijnmond heeft een uitzending aan de explosie gewijd. Naar aanleiding hiervan heeft de politie enkele tips binnengekregen.

Meer uit Binnenland

XR dagvaardt politie en Staat om duidelijke identificatie agenten

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft de politie en de Nederlandse staat gedagvaard om af te dwingen dat agenten bij demonstraties duidelijke identificatie dragen. Doen zij dat niet, dan is het lastig om effectief klachten in te dienen bij gevallen van "buitensporig politiegeweld", schrijft de klimaatactiegroep. Eerder dit jaar zei een rechter dat het niet mogelijk was iemand te vervolgen voor de gebroken pols van een aangehouden XR-demonstrant omdat het niet vast te stellen was welke agenten betrokken waren.

57 minuten geleden
Oproep aan Kamer: schrap belastingverhoging op leidingwater

DEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.

5 uur geleden
Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

7 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

7 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

11 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

12 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

13 uur geleden