Aboutaleb bezoekt plek van explosie en praat met betrokkenen
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft vrijdagmiddag de plek bezocht aan de Schammenkamp waar vorige week een explosie was die werd gevolgd door een brand. Drie mensen kwamen hierbij om het leven.
Aboutaleb sprak op de plek eerst met politie en anderen die betrokken waren bij de hulpverlening na het incident. Daarna ging de burgemeester in een nabijgelegen school in gesprek met de bewoners van de straat in Rotterdam-Zuid.
Enkele omstanders klaagden over de timing van Aboutalebs bezoek, hoorde een verslaggeefster van het ANP. Zij vinden dat de burgemeester eerder terug had moeten komen van zijn werkbezoek in Latijns-Amerika. Een ander pleitte voor meer wijkagenten. Bij een boom naast de plek van de explosie liggen veel bloemen, tekeningen en kaartjes.
Indrukwekkend
De burgemeester zegt na het bezoek dat hij het "indrukwekkend" en "heel verdrietig" vond. Tijdens het gesprek met buurtbewoners konden sommigen hun tranen niet bedwingen, vertelt hij. In dat gesprek is het verwijt over zijn afwezigheid volgens Aboutaleb niet ter sprake gekomen. "Niemand heeft tegen mij gezegd: burgemeester, u had terug moeten komen." De burgemeester laat weten dat hij dit overigens wel heeft overwogen, maar dat hij in goed overleg heeft besloten zijn werkbezoek voort te zetten.
Mogelijk komt er een herdenkingsplek op de plek van de explosie, als nabestaanden en andere betrokkenen dat willen. Verder zegt Aboutaleb altijd voorzichtig te zijn met het "zomaar" steunen van familie van slachtoffers in dit soort omstandigheden. "Ik wil graag het politieonderzoek afwachten, want slachtoffers kunnen later misschien daders blijken te zijn."
Raadsvragen
Op de vraag hoe dit soort incidenten kan worden voorkomen, heeft Aboutaleb nog geen antwoord. De burgemeester zegt eerst de raadsvragen te willen beantwoorden die over de explosie zijn gesteld.
Volgens de politie is de explosie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een werkplaats onder de appartementen. Hierdoor zijn veel vragen ontstaan over mogelijke drugslabs in woonwijken. Bureau Rijnmond heeft een uitzending aan de explosie gewijd. Naar aanleiding hiervan heeft de politie enkele tips binnengekregen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
8 uur geleden