Aboutaleb bezoekt plek van explosie en praat met betrokkenen
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft vrijdagmiddag de plek bezocht aan de Schammenkamp waar vorige week een explosie was die werd gevolgd door een brand. Drie mensen kwamen hierbij om het leven.
Aboutaleb sprak op de plek eerst met politie en anderen die betrokken waren bij de hulpverlening na het incident. Daarna ging de burgemeester in een nabijgelegen school in gesprek met de bewoners van de straat in Rotterdam-Zuid.
Enkele omstanders klaagden over de timing van Aboutalebs bezoek, hoorde een verslaggeefster van het ANP. Zij vinden dat de burgemeester eerder terug had moeten komen van zijn werkbezoek in Latijns-Amerika. Een ander pleitte voor meer wijkagenten. Bij een boom naast de plek van de explosie liggen veel bloemen, tekeningen en kaartjes.
Indrukwekkend
De burgemeester zegt na het bezoek dat hij het "indrukwekkend" en "heel verdrietig" vond. Tijdens het gesprek met buurtbewoners konden sommigen hun tranen niet bedwingen, vertelt hij. In dat gesprek is het verwijt over zijn afwezigheid volgens Aboutaleb niet ter sprake gekomen. "Niemand heeft tegen mij gezegd: burgemeester, u had terug moeten komen." De burgemeester laat weten dat hij dit overigens wel heeft overwogen, maar dat hij in goed overleg heeft besloten zijn werkbezoek voort te zetten.
Mogelijk komt er een herdenkingsplek op de plek van de explosie, als nabestaanden en andere betrokkenen dat willen. Verder zegt Aboutaleb altijd voorzichtig te zijn met het "zomaar" steunen van familie van slachtoffers in dit soort omstandigheden. "Ik wil graag het politieonderzoek afwachten, want slachtoffers kunnen later misschien daders blijken te zijn."
Raadsvragen
Op de vraag hoe dit soort incidenten kan worden voorkomen, heeft Aboutaleb nog geen antwoord. De burgemeester zegt eerst de raadsvragen te willen beantwoorden die over de explosie zijn gesteld.
Volgens de politie is de explosie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een werkplaats onder de appartementen. Hierdoor zijn veel vragen ontstaan over mogelijke drugslabs in woonwijken. Bureau Rijnmond heeft een uitzending aan de explosie gewijd. Naar aanleiding hiervan heeft de politie enkele tips binnengekregen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics NMDL in Rijswijk kan een 'prijs' krijgen voor de grootste privacyschender, de Big Brother Award. Cybercriminelen drongen in juli binnen in de computersystemen van het bedrijf, dat bevolkingsonderzoeken naar baarmoederhalskanker verwerkte, en maakten de gegevens van honderdduizenden vrouwen buit. Het lab bracht dat pas een maand later naar buiten.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
9 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
19 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
20 uur geleden