Aboutaleb bezoekt plek van explosie en praat met betrokkenen
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft vrijdagmiddag de plek bezocht aan de Schammenkamp waar vorige week een explosie was die werd gevolgd door een brand. Drie mensen kwamen hierbij om het leven.
Aboutaleb sprak op de plek eerst met politie en anderen die betrokken waren bij de hulpverlening na het incident. Daarna ging de burgemeester in een nabijgelegen school in gesprek met de bewoners van de straat in Rotterdam-Zuid.
Enkele omstanders klaagden over de timing van Aboutalebs bezoek, hoorde een verslaggeefster van het ANP. Zij vinden dat de burgemeester eerder terug had moeten komen van zijn werkbezoek in Latijns-Amerika. Een ander pleitte voor meer wijkagenten. Bij een boom naast de plek van de explosie liggen veel bloemen, tekeningen en kaartjes.
Indrukwekkend
De burgemeester zegt na het bezoek dat hij het "indrukwekkend" en "heel verdrietig" vond. Tijdens het gesprek met buurtbewoners konden sommigen hun tranen niet bedwingen, vertelt hij. In dat gesprek is het verwijt over zijn afwezigheid volgens Aboutaleb niet ter sprake gekomen. "Niemand heeft tegen mij gezegd: burgemeester, u had terug moeten komen." De burgemeester laat weten dat hij dit overigens wel heeft overwogen, maar dat hij in goed overleg heeft besloten zijn werkbezoek voort te zetten.
Mogelijk komt er een herdenkingsplek op de plek van de explosie, als nabestaanden en andere betrokkenen dat willen. Verder zegt Aboutaleb altijd voorzichtig te zijn met het "zomaar" steunen van familie van slachtoffers in dit soort omstandigheden. "Ik wil graag het politieonderzoek afwachten, want slachtoffers kunnen later misschien daders blijken te zijn."
Raadsvragen
Op de vraag hoe dit soort incidenten kan worden voorkomen, heeft Aboutaleb nog geen antwoord. De burgemeester zegt eerst de raadsvragen te willen beantwoorden die over de explosie zijn gesteld.
Volgens de politie is de explosie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een werkplaats onder de appartementen. Hierdoor zijn veel vragen ontstaan over mogelijke drugslabs in woonwijken. Bureau Rijnmond heeft een uitzending aan de explosie gewijd. Naar aanleiding hiervan heeft de politie enkele tips binnengekregen.
Meer uit Binnenland
HAARLEMMERMEER (ANP) - Vijftien gemeenten roepen op tot een nachtsluiting van luchthaven Schiphol van 23.00 tot 07.00 uur. Die maatregel zou voor een betere nachtrust van de omwonenden moeten zorgen. De oproep is gericht aan de formerende politieke partijen. Onder de deelnemende gemeenten zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Zaanstad.
8 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, heeft verklaard dat hij na de aanhouding van zijn vader in Dubai in 2019 is benaderd door mensen die hem "bij zaken wilden betrekken". T. heeft dat gezegd in zijn laatste verhoor bij de politie, bleek aan het begin van zijn proces maandag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.
11 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
3 uur geleden