Aboutaleb bereid tot gesprek met clubs over uitpubliek Klassieker
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is bereid om in gesprek te gaan met voetbalclubs Feyenoord en Ajax en hun supporters over het toestaan van uitsupporters bij de Klassieker, om te kijken onder welke omstandigheden een experiment mogelijk is. Wel ligt volgens hem de bal bij de clubs en supporters en niet bij de politiek.
Sinds 2009 worden er geen uitsupporters toegestaan bij de Klassieker tussen rivalen Feyenoord en Ajax. Leefbaar Rotterdam wilde donderdag tijdens een gemeenteraadsvergadering weten van de burgemeester wat er nodig is om dit wel mogelijk te maken in De Kuip, waar Feyenoord op woensdag 5 april Ajax ontvangt in de halve finale van de KNVB-beker. Volgens de partij verdient de Klassieker een uitpubliek en is het bij soortgelijke wedstrijden in andere steden en landen wel mogelijk.
Aboutaleb noemde het een ingewikkelde klus vanwege de veiligheidsrisico's, maar zei wel dat het gesprek gevoerd moet worden. Wel benadrukte hij: "Het valt of staat bij de wens van de voetbalorganisaties om met een plan te komen, waarbij ook de supporters met elkaar in gesprek gaan over een plan." Hij vroeg zich af waarom de clubs in al die jaren nog nooit de moeite hebben genomen om met een plan te komen, als ze het zo belangrijk vinden. Ook wees hij erop dat er met moties en een bemiddelaar een poging is gedaan vanuit de politiek, maar dat dit niks heeft opgeleverd.
Kosten dramatisch
De kosten van het organiseren van een Klassieker zijn dramatisch, aldus Aboutaleb. "De politie zegt ‘no way’: het is niet te doen met de huidige veiligheidsorganisatie. Daar sluit ik me bij aan." Volgens hem moesten er bij de afgelopen Klassieker in januari dit jaar in De Kuip vierhonderd agenten worden opgetrommeld.
Ook haalde hij aan dat bij de laatste regeling, waarbij de Ajaxspelers naar Rotterdam kwamen in een anonieme bus, "er drieduizend mensen op de dijk stonden om de bus aan te vallen. En omdat er geen uitsupporters waren, werd de ME aangevallen. Dat is toch bizar?"
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
44 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Braziliaanse film The Secret Agent van regisseur Kleber Mendonça Filho heeft donderdag vier Oscarnominaties in de wacht gesleept. De film is mede geproduceerd door het Nederlandse productiehuis Lemming Film.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam heeft met de woningcorporaties afspraken gemaakt om de komende twee jaar ruim 4000 nieuwe sociale huurwoningen te bouwen in de stad. In de stad is behoefte aan tienduizenden sociale huurwoningen. Mensen staan soms acht tot tien jaar op de wachtlijst voor een huis. Het merendeel van de onderkomens wordt gebouwd voor studenten, jongeren en ouderen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De vrouw die haar rechterbeen is verloren door een zware explosie in haar woning in het Brabantse Nieuwkuijk heeft in de rechtbank in Den Bosch de drie verdachten geconfronteerd met foto's van het letsel dat ze in november 2024 opliep.
3 uur geleden