Aboutaleb bereid tot gesprek met clubs over uitpubliek Klassieker
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is bereid om in gesprek te gaan met voetbalclubs Feyenoord en Ajax en hun supporters over het toestaan van uitsupporters bij de Klassieker, om te kijken onder welke omstandigheden een experiment mogelijk is. Wel ligt volgens hem de bal bij de clubs en supporters en niet bij de politiek.
Sinds 2009 worden er geen uitsupporters toegestaan bij de Klassieker tussen rivalen Feyenoord en Ajax. Leefbaar Rotterdam wilde donderdag tijdens een gemeenteraadsvergadering weten van de burgemeester wat er nodig is om dit wel mogelijk te maken in De Kuip, waar Feyenoord op woensdag 5 april Ajax ontvangt in de halve finale van de KNVB-beker. Volgens de partij verdient de Klassieker een uitpubliek en is het bij soortgelijke wedstrijden in andere steden en landen wel mogelijk.
Aboutaleb noemde het een ingewikkelde klus vanwege de veiligheidsrisico's, maar zei wel dat het gesprek gevoerd moet worden. Wel benadrukte hij: "Het valt of staat bij de wens van de voetbalorganisaties om met een plan te komen, waarbij ook de supporters met elkaar in gesprek gaan over een plan." Hij vroeg zich af waarom de clubs in al die jaren nog nooit de moeite hebben genomen om met een plan te komen, als ze het zo belangrijk vinden. Ook wees hij erop dat er met moties en een bemiddelaar een poging is gedaan vanuit de politiek, maar dat dit niks heeft opgeleverd.
Kosten dramatisch
De kosten van het organiseren van een Klassieker zijn dramatisch, aldus Aboutaleb. "De politie zegt ‘no way’: het is niet te doen met de huidige veiligheidsorganisatie. Daar sluit ik me bij aan." Volgens hem moesten er bij de afgelopen Klassieker in januari dit jaar in De Kuip vierhonderd agenten worden opgetrommeld.
Ook haalde hij aan dat bij de laatste regeling, waarbij de Ajaxspelers naar Rotterdam kwamen in een anonieme bus, "er drieduizend mensen op de dijk stonden om de bus aan te vallen. En omdat er geen uitsupporters waren, werd de ME aangevallen. Dat is toch bizar?"
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
4 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
5 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
19 uur geleden