Aboutaleb: Asscher had niet moeten opstappen als PvdA-leider
DEN HAAG (ANP) - PvdA-leider Lodewijk Asscher had niet moeten opstappen in januari, vindt partijprominent en burgemeester van Rotterdam Ahmed Aboutaleb. Asscher vertrok twee maanden voor de verkiezingen als lijsttrekker wegens zijn rol in de toeslagenaffaire. "Ik vond dat echt een verkeerde beslissing", zegt Aboutaleb daarover in Jinek.
De PvdA blijft na de verkiezingen steken op het historische lage aantal van negen zetels. Asschers opvolger Lilianne Ploumen moest het stokje snel overnemen en volop campagne voeren. Dat was niet nodig geweest, vindt Aboutaleb. "Lodewijk Asscher had niet weg gemogen, wat mij betreft." De burgemeester van Rotterdam was "ontgoocheld" door het vertrek van de partijleider.
De toeslagenaffaire heeft uiteindelijk geen belangrijke rol gespeeld in de verkiezingscampagne. Asscher "is vertrokken om een reden die blijkbaar door de meeste kiezers niet zo belangrijk is gevonden", zegt Aboutaleb. Hij wijst naar het verlies van het CDA en de SP, twee partijen die hard aan de affaire hebben getrokken. De nummers twee op de lijsten van die partijen, Pieter Omtzigt (CDA) en Renske Leijten (SP), hebben geholpen het toeslagenschandaal aan het licht te krijgen. Aboutaleb hoopt in elk geval dat zij zijn beloond door de kiezers. Verwacht wordt dat beide Kamerleden veel voorkeursstemmen hebben gekregen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Om zorgfraude tegen te gaan, scherpt het kabinet een aantal regels aan. Zorgminister Mirjam Sterk werkt aan een wet die moet helpen voorkomen dat malafide zorgaanbieders beginnen of opnieuw aan de slag gaan. Ze verwacht dat de wet in 2028 naar de Tweede Kamer gaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken wil dat overheden kijken naar mogelijke discriminatie bij hun eigen werk. Hij roept hen op om zich te melden voor de zogeheten discriminatietoets, een middel voor overheidsorganisaties om risico's op discriminatie op te sporen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat jonge kinderen niet meer voor commerciële klussen mogen worden ingezet op sociale media. Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie, VVD) wil dat kinderen van 15 jaar en jonger hier niet meer aan mogen meedoen, laat hij aan de Tweede Kamer weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook voor het stikstofbeleid wil het kabinet steun zoeken bij zowel linkse als rechtse partijen. Premier Rob Jetten zei tijdens een werkbezoek aan de Veluwe dat hij hoopt op steun van ongeveer honderd zetels in de Tweede Kamer. De minderheidscoalitie (66 zetels) heeft dan niet alleen PRO nodig (20 zetels) maar bijvoorbeeld ook JA21 (9 zetels).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pogingen om tot meer maatschappelijk perspectief te komen in de strijd tegen het coronavirus, werden telkens achterhaald door oplopende besmettingscijfers, die toch leidden tot acute maatregelen. Dat zei topambtenaar Mark Roscam Abbing, destijds verantwoordelijk voor de langetermijnstrategie tegen corona, tegen de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de besluitvorming in die tijd.
7 uur geledenBREUKELEN (ANP) - Theatermaakster en politica Agaath Witteman is vrijdag op 84-jarige leeftijd overleden. Ze stierf na een kort ziekbed aan de gevolgen van een hersentumor, in het bijzijn van haar familie. Theaterproducent Matthijs Bongertman heeft dat zaterdag namens de familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving door de Volkskrant.
2 dagen geledenHARDERWIJK (ANP) - De leden van de ChristenUnie hebben zich op een congres in Harderwijk geschaard achter de strengere asielkoers van de Tweede Kamerfractie. Maar de uitslag van de stemming kon niet verhullen dat een groot deel van de achterban worstelt met de koerswijziging. Een oproep van oud-partijkopstuk Leen van Dijke om "trouw aan de kernwaarden" van de partij te blijven, kreeg ook brede steun.
2 dagen geleden