Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboutaleb: Asscher had niet moeten opstappen als PvdA-leider

Aboutaleb: Asscher had niet moeten opstappen als PvdA-leider

DEN HAAG (ANP) - PvdA-leider Lodewijk Asscher had niet moeten opstappen in januari, vindt partijprominent en burgemeester van Rotterdam Ahmed Aboutaleb. Asscher vertrok twee maanden voor de verkiezingen als lijsttrekker wegens zijn rol in de toeslagenaffaire. "Ik vond dat echt een verkeerde beslissing", zegt Aboutaleb daarover in Jinek.

De PvdA blijft na de verkiezingen steken op het historische lage aantal van negen zetels. Asschers opvolger Lilianne Ploumen moest het stokje snel overnemen en volop campagne voeren. Dat was niet nodig geweest, vindt Aboutaleb. "Lodewijk Asscher had niet weg gemogen, wat mij betreft." De burgemeester van Rotterdam was "ontgoocheld" door het vertrek van de partijleider.

De toeslagenaffaire heeft uiteindelijk geen belangrijke rol gespeeld in de verkiezingscampagne. Asscher "is vertrokken om een reden die blijkbaar door de meeste kiezers niet zo belangrijk is gevonden", zegt Aboutaleb. Hij wijst naar het verlies van het CDA en de SP, twee partijen die hard aan de affaire hebben getrokken. De nummers twee op de lijsten van die partijen, Pieter Omtzigt (CDA) en Renske Leijten (SP), hebben geholpen het toeslagenschandaal aan het licht te krijgen. Aboutaleb hoopt in elk geval dat zij zijn beloond door de kiezers. Verwacht wordt dat beide Kamerleden veel voorkeursstemmen hebben gekregen.

Meer uit Politiek

Van Weel gaat niet in op verzoek Rusland om uitlevering leden ICC

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft geen gehoor aan het verzoek van Rusland om negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag uit te leveren. "Gaan we niet doen", zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag.

9 minuten geleden
Tielen: niet laten afleiden door politiek maken van regenboogvlag

DEN HAAG (ANP) - "We moeten ons niet laten afleiden door mensen die de regenboogvlag politiek willen maken", zei staatssecretaris Judith Tielen van Emancipatie vrijdag. "Het gaat niet over politiek, het gaat erover dat iedereen vrij en gelijkwaardig kan zijn."

32 minuten geleden
Ghana vraagt Nederland om hulp bij bestrijden drugshandel

DEN HAAG (ANP) - Ghana heeft Nederland om hulp gevraagd bij de bestrijding van drugscriminaliteit. Het gaat onder meer om het aanpakken van kwetsbaarheden in havens, zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad. Jos Leijdekkers (alias Bolle Jos) gebruikt Ghana als doorvoerland voor drugssmokkel.

34 minuten geleden
Berendsen noemt Rusland nu toch niet de vijand

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) noemt Rusland nu toch niet meer de vijand van Nederland. Donderdag deed hij dat nog wel, nadat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) Rusland als zodanig had bestempeld tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wilde niet langer het "eufemisme" gebruiken dat Rusland "de agressor" is in de oorlog met Oekraïne.

35 minuten geleden
Schoof: telkens terugkrabbelen VS hield Oekraïne-bondgenoten op

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse omgang met Rusland en Oekraïne was voor Europa sinds het aantreden van president Donald Trump niet te volgen, zo blikt oud-premier Dick Schoof terug. De bondgenoten van Oekraïne maakten daardoor volgens hem ook steeds weinig voortgang met hun veiligheidsgaranties voor het land. De VS krabbelden keer op keer terug, zegt Schoof in de podcast De Atlantische Blik.

5 uur geleden
Kamerleden moeten terugkomen voor stemming over regenboogvlag

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Tweede Kamer moeten donderdagavond terugkomen naar Den Haag om te stemmen over een voorstel om zondag tijdens coming-outdag de regenboogvlag te hijsen aan het Kamergebouw. PRO-Kamerlid Kati Piri heeft het voorstel ingediend, SGP wil dat alle individuele Kamerleden daarover hun stem uitspreken.

13 uur geleden
Ook Berendsen noemt Rusland na aandringen een vijand

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) noemt Rusland ook een vijand, maar deed dat pas na aandringen van de oppositie. Hij was vooraf niet op de hoogte gesteld dat defensieminister Dilan Yesilgöz deze term voor Rusland zou gebruiken bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer.

16 uur geleden