Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboukhlal speelde tegen België 'mooiste wedstrijd uit zijn leven'

Aboukhlal speelde tegen België 'mooiste wedstrijd uit zijn leven'

DOHA (ANP) - Voor Zakaria Aboukhlal was zijn WK-optreden tegen België "de allermooiste wedstrijd uit zijn leven". De oud-AZ'er maakte het laatste doelpunt voor Marokko in de 2-0-zege op de nummer 3 van het vorige WK. "Dit is een droom die uitkomt. Ik kan het nog steeds niet beseffen", aldus de geboren Rotterdammer tegen de NOS.

Aboukhlal hoopte dat hij mocht starten, maar in plaats daarvan werd het een invalbeurt van zo'n 20 minuten. "Ik voelde het van tevoren al, ik weet niet waarom. Ik sliep lekker en alles vandaag ging lekker." In de blessuretijd besliste de 22-jarige aanvaller het duel door op aangeven van oud-Ajacied Hakim Ziyech raak te schieten.

Aboukhlal liep in zijn laatste wedstrijd voor Toulouse voor het WK een scheurtje in een hamstring op. "Ik kon niet accepteren om deze droom te laten gaan. De club zei dat het herstel zes weken zou duren, maar ik heb gewerkt met een eigen dokter. Die doet het fantastisch. Ik heb hier de eerste acht dagen voor mezelf getraind. Ik ben de coach echt dankbaar dat hij me niet terug heeft gestuurd en vertrouwen heeft gehouden."

Marokko speelt donderdag in de groepsfase in Qatar nog tegen Canada en plaatst zich bij winst in ieder geval voor de achtste finales. De voorsprong op België, dat het nog tegen Kroatië opneemt, is 1 punt.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

48 minuten geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

2 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

3 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

3 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

4 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

4 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

9 uur geleden