Aboukhlal speelde tegen België 'mooiste wedstrijd uit zijn leven'
DOHA (ANP) - Voor Zakaria Aboukhlal was zijn WK-optreden tegen België "de allermooiste wedstrijd uit zijn leven". De oud-AZ'er maakte het laatste doelpunt voor Marokko in de 2-0-zege op de nummer 3 van het vorige WK. "Dit is een droom die uitkomt. Ik kan het nog steeds niet beseffen", aldus de geboren Rotterdammer tegen de NOS.
Aboukhlal hoopte dat hij mocht starten, maar in plaats daarvan werd het een invalbeurt van zo'n 20 minuten. "Ik voelde het van tevoren al, ik weet niet waarom. Ik sliep lekker en alles vandaag ging lekker." In de blessuretijd besliste de 22-jarige aanvaller het duel door op aangeven van oud-Ajacied Hakim Ziyech raak te schieten.
Aboukhlal liep in zijn laatste wedstrijd voor Toulouse voor het WK een scheurtje in een hamstring op. "Ik kon niet accepteren om deze droom te laten gaan. De club zei dat het herstel zes weken zou duren, maar ik heb gewerkt met een eigen dokter. Die doet het fantastisch. Ik heb hier de eerste acht dagen voor mezelf getraind. Ik ben de coach echt dankbaar dat hij me niet terug heeft gestuurd en vertrouwen heeft gehouden."
Marokko speelt donderdag in de groepsfase in Qatar nog tegen Canada en plaatst zich bij winst in ieder geval voor de achtste finales. De voorsprong op België, dat het nog tegen Kroatië opneemt, is 1 punt.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
8 uur geleden