Aboukhlal prijst de rol van zijn bondscoach Regragui bij Marokko
DOHA (ANP) - Zakaria Aboukhlal prijst de rol van zijn bondscoach Walid Regragui van Marokko op het WK in Qatar. "We zijn heel blij met hem", zei de oud-speler van AZ en PSV die nu voor Toulouse speelt. "Hij heeft heel veel voor elkaar gekregen, op technisch en tactisch vlak. Maar ik denk dat het belangrijkste is dat we een hechte ploeg zijn geworden. Ook de invallers delen mee in het succes. Zij zijn niet ontevreden meer. Dat is wel eens anders geweest."
Regragui werd pas in augustus aangesteld als bondscoach van Marokko, als opvolger van de Bosniër Vahid Halilhodzic onder wie Hakim Ziyech niet wilde spelen. De 22-jarige Aboukhlal was geen basisspeler op het WK. "Maar ik ben er vaak ingekomen", vertelde hij op een persconferentie voor de wedstrijd van zaterdag tegen Kroatië om de derde plaats. "Voor mij zijn de laatste weken een droom geweest. Ik ben 22 jaar en speelde met Marokko een halve finale tegen Frankrijk op een WK. Dat had tot voor kort toch niemand durven denken?"
Aboukhlal kreeg de afgelopen weken leuke berichten vanuit Nederland, van oud-ploeggenoten van PSV, AZ en vrienden uit zijn woonplaats Gorinchem. "Het was heel leuk om te zien hoe onze Marokkaanse ploeg ook in Nederland is gaan leven", zei hij. "We stonden als eerste ploeg uit Afrika ooit in een halve finale van een WK. Zaterdag spelen we als eerste ploeg om de derde plaats van een WK. We nemen dat duel zeker serieus. Derde worden zou prachtig zijn."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 uur geleden