Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aboukhlal prijst de rol van zijn bondscoach Regragui bij Marokko

Aboukhlal prijst de rol van zijn bondscoach Regragui bij Marokko

DOHA (ANP) - Zakaria Aboukhlal prijst de rol van zijn bondscoach Walid Regragui van Marokko op het WK in Qatar. "We zijn heel blij met hem", zei de oud-speler van AZ en PSV die nu voor Toulouse speelt. "Hij heeft heel veel voor elkaar gekregen, op technisch en tactisch vlak. Maar ik denk dat het belangrijkste is dat we een hechte ploeg zijn geworden. Ook de invallers delen mee in het succes. Zij zijn niet ontevreden meer. Dat is wel eens anders geweest."

Regragui werd pas in augustus aangesteld als bondscoach van Marokko, als opvolger van de Bosniër Vahid Halilhodzic onder wie Hakim Ziyech niet wilde spelen. De 22-jarige Aboukhlal was geen basisspeler op het WK. "Maar ik ben er vaak ingekomen", vertelde hij op een persconferentie voor de wedstrijd van zaterdag tegen Kroatië om de derde plaats. "Voor mij zijn de laatste weken een droom geweest. Ik ben 22 jaar en speelde met Marokko een halve finale tegen Frankrijk op een WK. Dat had tot voor kort toch niemand durven denken?"

Aboukhlal kreeg de afgelopen weken leuke berichten vanuit Nederland, van oud-ploeggenoten van PSV, AZ en vrienden uit zijn woonplaats Gorinchem. "Het was heel leuk om te zien hoe onze Marokkaanse ploeg ook in Nederland is gaan leven", zei hij. "We stonden als eerste ploeg uit Afrika ooit in een halve finale van een WK. Zaterdag spelen we als eerste ploeg om de derde plaats van een WK. We nemen dat duel zeker serieus. Derde worden zou prachtig zijn."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

52 minuten geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

2 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

5 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

6 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

8 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

12 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

12 uur geleden