Abortusverbod blijft van kracht in Texas na uitspraak gerechtshof
AUSTIN (ANP) - De strenge anti-abortuswetgeving blijft voorlopig van kracht in de Amerikaanse staat Texas. Het gerechtshof van de staat heeft dat donderdag besloten en blijft daarmee bij een eerdere beslissing om een verbod op de wetgeving te vernietigen.
Eerder deze week besloot het hof in een "tijdelijke beslissing" al dat een verbod op de wetgeving, dat nog geen 48 uur eerder door rechter Robert Pitman was afgekondigd, zou worden vernietigd. Het U.S. Court of Appeals for the Fifth Circuit bleef donderdag bij de beslissing dat Pitman, een rechter in een lagere rechtbank, het verbod niet had mogen uitvaardigen.
Voor vrouwen in Texas betekent het dat abortussen na de zesde week van de zwangerschap verboden blijven in de zuidelijke staat. Het Amerikaanse Hooggerechtshof besloot eerder al dat de wet tot een definitieve uitspraak wel van kracht mocht blijven. Volgens een uitspraak van het Hooggerechtshof in 1973 is abortus in de VS toegestaan tot de 24e zwangerschapsweek.
Opnieuw beroep aangetekend
De juridische strijd is nog niet voorbij. Er wordt waarschijnlijk opnieuw beroep aangetekend tegen de wet, waardoor het Amerikaanse Hooggerechtshof zich er opnieuw over moet buigen.
In allerlei staten waar de Republikeinen de meerderheid hebben in de parlementen wordt de laatste jaren geprobeerd om abortussen te verbieden of moeilijker te maken. De nieuwe wet in Texas verbiedt ook abortussen na incest en verkrachting. Alleen als het leven van de zwangere vrouw in gevaar is, is afbreken van de zwangerschap toegestaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
4 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
8 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
8 uur geleden