Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Abortusverbod blijft van kracht in Texas na uitspraak gerechtshof

Abortusverbod blijft van kracht in Texas na uitspraak gerechtshof

AUSTIN (ANP) - De strenge anti-abortuswetgeving blijft voorlopig van kracht in de Amerikaanse staat Texas. Het gerechtshof van de staat heeft dat donderdag besloten en blijft daarmee bij een eerdere beslissing om een verbod op de wetgeving te vernietigen.

Eerder deze week besloot het hof in een "tijdelijke beslissing" al dat een verbod op de wetgeving, dat nog geen 48 uur eerder door rechter Robert Pitman was afgekondigd, zou worden vernietigd. Het U.S. Court of Appeals for the Fifth Circuit bleef donderdag bij de beslissing dat Pitman, een rechter in een lagere rechtbank, het verbod niet had mogen uitvaardigen.

Voor vrouwen in Texas betekent het dat abortussen na de zesde week van de zwangerschap verboden blijven in de zuidelijke staat. Het Amerikaanse Hooggerechtshof besloot eerder al dat de wet tot een definitieve uitspraak wel van kracht mocht blijven. Volgens een uitspraak van het Hooggerechtshof in 1973 is abortus in de VS toegestaan tot de 24e zwangerschapsweek.

Opnieuw beroep aangetekend

De juridische strijd is nog niet voorbij. Er wordt waarschijnlijk opnieuw beroep aangetekend tegen de wet, waardoor het Amerikaanse Hooggerechtshof zich er opnieuw over moet buigen.

In allerlei staten waar de Republikeinen de meerderheid hebben in de parlementen wordt de laatste jaren geprobeerd om abortussen te verbieden of moeilijker te maken. De nieuwe wet in Texas verbiedt ook abortussen na incest en verkrachting. Alleen als het leven van de zwangere vrouw in gevaar is, is afbreken van de zwangerschap toegestaan.

Meer uit Buitenland

Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

53 minuten geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

3 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

4 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

10 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

10 uur geleden