Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Abortuspil in VS blijft voorlopig beschikbaar

Abortuspil in VS blijft voorlopig beschikbaar

WASHINGTON (ANP) - Voor vrouwen in de Verenigde Staten blijft vooralsnog een abortuspil beschikbaar. Uitspraken van rechtbanken die beperkingen opleggen aan de toegang tot abortuspil mifepriston zijn tijdelijk stilgelegd door een rechter van het Amerikaanse Hooggerechtshof. De bevriezing tot woensdag is ingelast om partijen de tijd te geven argumenten te formuleren, melden Amerikaanse media.

Het ministerie van Justitie en de fabrikant van het middel hadden een urgent verzoek ingediend om in te grijpen nadat een rechter in Texas had bepaald dat de distributie vanaf zaterdag moet worden opgeschort. De pil zou in dat geval mogelijk maandenlang niet beschikbaar zijn in afwachting van rechtszaken. Met ingrijpende gevolgen, aldus de regering en de producent.

Meer dan de helft van alle abortussen in de VS gebeurt met behulp van medicatie. Rechters hebben onder meer bepaald dat er eerst drie doktersbezoeken nodig zijn en het gebruik van het sinds 2000 toegelaten mifepriston beperkt moet worden tot de eerste zeven weken van de zwangerschap (in plaats van tien), maar die uitspraken zijn nu gepauzeerd.

De regering van president Joe Biden vindt de beschikbaarheid van de abortuspil belangrijk in het licht van abortusverboden en -beperkingen die door Republikeinen geleide staten hebben doorgevoerd sinds het door conservatieven gedomineerde Hooggerechtshof afgelopen zomer het landelijke recht op abortus schrapte. In twaalf staten geldt een abortusverbod.

Meer uit Buitenland

Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

2 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

2 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

4 uur geleden
Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

7 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

8 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

9 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

9 uur geleden