Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Abortuspil in VS blijft voorlopig beschikbaar

Abortuspil in VS blijft voorlopig beschikbaar

WASHINGTON (ANP) - Voor vrouwen in de Verenigde Staten blijft vooralsnog een abortuspil beschikbaar. Uitspraken van rechtbanken die beperkingen opleggen aan de toegang tot abortuspil mifepriston zijn tijdelijk stilgelegd door een rechter van het Amerikaanse Hooggerechtshof. De bevriezing tot woensdag is ingelast om partijen de tijd te geven argumenten te formuleren, melden Amerikaanse media.

Het ministerie van Justitie en de fabrikant van het middel hadden een urgent verzoek ingediend om in te grijpen nadat een rechter in Texas had bepaald dat de distributie vanaf zaterdag moet worden opgeschort. De pil zou in dat geval mogelijk maandenlang niet beschikbaar zijn in afwachting van rechtszaken. Met ingrijpende gevolgen, aldus de regering en de producent.

Meer dan de helft van alle abortussen in de VS gebeurt met behulp van medicatie. Rechters hebben onder meer bepaald dat er eerst drie doktersbezoeken nodig zijn en het gebruik van het sinds 2000 toegelaten mifepriston beperkt moet worden tot de eerste zeven weken van de zwangerschap (in plaats van tien), maar die uitspraken zijn nu gepauzeerd.

De regering van president Joe Biden vindt de beschikbaarheid van de abortuspil belangrijk in het licht van abortusverboden en -beperkingen die door Republikeinen geleide staten hebben doorgevoerd sinds het door conservatieven gedomineerde Hooggerechtshof afgelopen zomer het landelijke recht op abortus schrapte. In twaalf staten geldt een abortusverbod.

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

14 minuten geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

1 uur geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

1 uur geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

1 uur geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

1 uur geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

2 uur geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

2 uur geleden