Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN-topman: invoeren Basel-normen moet EU-banken niet schaden

ABN-topman: invoeren Basel-normen moet EU-banken niet schaden

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie moet ervoor zorgen dat de bankensector in het blok niet geschaad wordt bij de invoering van een uitgebreide set kapitaalregels. Dat zei topman Robert Swaak van ABN AMRO op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.

Swaak doelt op de invoering van strengere kapitaaleisen voor banken, een update van de zogeheten Basel-normen. Dat is de laatste reeks eisen die het Baselse comité voor toezicht op banken voorstelt om de stabiliteit van die sector te vergroten. De nieuwe normen moeten het gemakkelijker maken om kapitaalbuffers van banken met elkaar te vergelijken.

Als banken grote kapitaalbuffers moeten aanhouden, hebben ze vaak minder ruimte om kredieten te verstrekken of aandeelhouders te belonen. Om die reden is in de Verenigde Staten veel verzet tegen strengere regels, waardoor nog onduidelijk is hoe de omvangrijke Amerikaanse financiële sector met de voorstellen van het comité zal omgaan. De centrale bank van het Verenigd Koninkrijk heeft vorige week bekendgemaakt de invoering van de nieuwe eisen een jaar uit te stellen, omdat dan meer duidelijkheid is over de stappen die de VS zetten.

Gelijk speelveld

De mogelijkheid van Europese banken om te concurreren met de rest van de wereld zou het "doorslaggevende criterium" moeten zijn in het debat over of het blok anderen zou moeten volgen in het uitstellen van de invoering van de nieuwe Basel-normen. "Het is essentieel voor Europa om concurrerend te blijven", zei Swaak, die binnenkort terugtreedt als topman bij de Nederlandse bank.

Ondanks zijn oproep om het concurrentievermogen in gedachten te houden bij de implementatie van de nieuwe regels, zei Swaak wel dat de bestaande regels tot nu toe een positief effect hebben gehad. "Wat er ook gebeurt, laten we erkennen dat de implementatie van Basel goed is geweest." De veerkracht van banken is volgens hem toegenomen. De regelgeving draagt bovendien bij aan het zorgen voor een gelijk speelveld binnen Europa, zegt hij.

Meer uit Financieel

WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

43 minuten geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

47 minuten geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

1 uur geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

1 uur geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

3 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

3 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

4 uur geleden