Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN: met minder personeel is loonsverhoging zorg mogelijk

ABN: met minder personeel is loonsverhoging zorg mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Als de ziekenhuizen erin slagen om met minder mensen hetzelfde werk te doen, kunnen de medewerkers het geld krijgen waarvoor ze eind deze week willen staken. Dat zeggen onderzoekers van ABN AMRO.

Volgens de bank zou de zorg anders moeten worden ingericht. Ziekenhuizen zouden hun taken onderling moeten verdelen. Dat werkt efficiƫnter, aldus de analisten. In sommige gevallen zou werk moeten worden uitgevoerd door mensen van buiten het ziekenhuis. Dan zijn 5 procent minder mensen nodig voor hetzelfde werk, stelt ABN. In dat geval krijgen de ziekenhuizen ruimte om tegemoet te komen aan de salariseisen van hun medewerkers.

Ziekenhuismedewerkers willen van donderdagochtend tot vrijdagochtend werken alsof het een zondag is. Dat betekent dat ze alleen spoedeisende ingrepen doen. Reguliere behandelingen worden geschrapt. De ziekenhuizen hebben een gespreide loonsverhoging geboden: 5 procent nu, nog eens 5 procent aan het einde van het jaar en 3 procent in 2024. De vakbonden willen dat de lonen dit jaar met 10 procent omhooggaan. Verder willen de bonden onder meer betere afspraken over werktijden en roosters.

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

3 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

3 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

3 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

8 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

8 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

9 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

10 uur geleden