Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO: winkelstraat wordt leger, toch ook kansen pandeigenaren

ABN AMRO: winkelstraat wordt leger, toch ook kansen pandeigenaren

AMSTERDAM (ANP) - De huidige economische omstandigheden leiden tot grote uitdagingen voor ondernemers in de winkelstraat. Zo werd vorige week elektronicaketen BCC failliet verklaard en eerder al kledingwinkelketens Scotch & Soda en Score. Volgens ABN Amro neemt het aantal faillissementen de komende tijd naar verwachting toe. Maar de bank denkt dat er ook kansen liggen voor vastgoedeigenaren.

Dat steeds meer bedrijven in de financiële problemen komen, komt volgens de bank onder meer doordat zij coronasteun moeten terugbetalen, waardoor bedrijven eerder lange tijd kunstmatig in leven konden blijven. Ook hebben ondernemers te maken met gestegen personeels-, energie- en inkoopkosten. Dat verschillende bedrijven de afgelopen tijd in de problemen zijn gekomen, kan volgens ABN AMRO "een voorbode zijn voor een verder stijgend aantal faillissementen en een toename van leegstaande winkelpanden in de non-food retailsector".

Kredietverzekeraar Atradius verwacht dat het aantal faillissementen dit jaar met 52 procent stijgt ten opzichte van vorig jaar. Met die sterke stijging behoort Nederland tot de wereldwijde koplopers. Alleen in Hongkong (plus 68 procent) gaan volgens Atradius naar verwachting meer bedrijven op de fles.

Lagere huurstijging

Dat raakt aan de inkomsten van vastgoedeigenaren. ABN AMRO denkt daarom dat het "bestendigen van de relatie met zittende huurders" belangrijk kan zijn. Zo zouden verhuurders soms genoegen kunnen nemen met een lagere huurstijging. Daarnaast zouden pandeigenaren maatwerkafspraken kunnen maken over de huurverhoging. "Die kunnen ervoor zorgen dat de activiteiten van toekomstbestendige retailers die tijdelijk in de problemen zitten, kunnen blijven doorgaan", aldus de bank. Want als hele ketens omvallen, kan dat volgens ABN AMRO verstrekkende gevolgen hebben. "De huurstroom van meerdere winkels in de portefeuille kan zo in één klap in gevaar komen."

De bank stelt dat het daarom belangrijk is dat vastgoedbeleggers een afweging maken bij de selectie van nieuwe huurders. Daarbij moet rekening worden gehouden met het type bezoekers en het winkelgebied. ABN AMRO verwacht dat steeds meer winkelstraten veranderen in plekken waar shoppen wordt gecombineerd met bijvoorbeeld horeca en sport. Daarnaast zijn er branches die nog wel groei laten zien, zoals tweedehandskledingwinkels en winkels voor verzamelaars. Al is het volgens de bank de vraag "in hoeverre deze winkels bestand zijn tegen toekomstige huurstijgingen".

Meer uit Financieel

Beurswaarde Apple doorbreekt grens van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.

16 minuten geleden
Wall Street opent verdeeld in afwachting resultaten techbedrijven

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.

42 minuten geleden
Bloomberg: creditcardmaatschappij Visa schrapt 2600 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.

58 minuten geleden
Meer vliegtuigleveringen stuwen omzet Boeing

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.

1 uur geleden
Coca-Cola profiteert van WK en verhoogt verwachtingen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.

2 uur geleden
Brusselse importheffingen op Chinees nylon vanwege dumping

BRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.

2 uur geleden
Koers om minder te bezorgen voor Amazon pakt goed uit voor UPS

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.

2 uur geleden