ABN AMRO wil Marguerite Bérard benoemen tot nieuwe topbestuurder
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil Marguerite Bérard voordragen als de nieuwe bestuursvoorzitter vanaf 23 april. In augustus werd bekend dat de huidige topman, Robert Swaak, in de eerste helft van dit jaar terugtreedt. Zijn opvolger lijkt nu gevonden.
De benoeming is volgens de bank nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van de toezichthouders, die de documenten daarvoor al zegt te hebben ingediend. Als de toezichthouders ermee instemmen zal Marguerite Bérard worden voorgesteld aan de algemene vergadering van aandeelhouders van ABN AMRO op 23 april 2025.
De Française was bij BNP Paribas het hoofd van de kleinzakelijke en particuliere tak. Ze was tussen 2019 en maart 2024 lid van het uitvoerend bestuur van de Franse bank. Ze studeerde onder meer aan de Amerikaanse Princeton-universiteit. ABN AMRO zegt in haar een geschikte kandidaat gevonden te hebben om het Nederlandse financiële concern naar "de volgende fase van groei en succes" te leiden. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO maakte haar ervaring als topbestuurster bij BNP Paribas haar de geschiktste kandidaat.
Eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter
Bérard wordt de eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter van ABN AMRO, aldus de woordvoerder. "We hebben niet specifiek naar vrouwen gekeken, maar we zijn wel heel blij en trots dat het een vrouw is geworden", zegt hij.
Hoeveel ze bij de bank gaat verdienen is volgens de woordvoerder nog niet bekend. Haar salaris zal ongeveer gelijk zijn aan dat van Swaak, stelt hij. Volgens het beloningsbeleid is het bruto basissalaris van de topman in 2024 vastgesteld op zo'n 829.000 euro.
Onverwacht vertrek
De aankondiging van Swaaks vertrek kwam vorig jaar onverwacht, omdat hij eerder in 2024 nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn. Zelf verklaarde hij dat het een "heel normaal gebruik" is om aan het begin van een tweede termijn met de commissarissen te praten over je opvolging en de timing daarvan. Dat gesprek was des te relevanter omdat de toen 63-jarige Swaak zelf al een gevoel had dat hij zijn nieuwe termijn van vier jaar mogelijk niet wilde volmaken.
"Toen ging het om de vraag wanneer dan een goed moment is om terug te treden. De conclusie was dat het beter is om dat eerder in de periode te doen dan later." De eerste helft van 2025 noemde Swaak daarom een "logisch" moment om op te stappen. Wat hij hierna wilde gaan doen, wist hij nog niet. "Geen idee." Swaak verzekerde tot zijn laatste dag bij ABN AMRO "volledig gecommitteerd aan de bank" te zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft aan het begin van de coronaperiode het grootste deel van de financiële problemen opgevangen voor kleine bedrijven die zwaar getroffen werden. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) na een analyse van de balansen van kleine ondernemingen in 2020.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 8,5 miljoen euro gekregen van De Nederlandsche Bank (DNB) om gebrekkige antiwitwascontroles. Volgens de toezichthouder was sprake van structurele tekortkomingen in de uitvoering van de controles bij klanten die in een hoge risicocategorie vallen. Dit heeft ABN AMRO naar buiten gebracht in een persverklaring.
47 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft aanwijzingen voor betrokkenheid van Nederlanders bij de grote cyberaanval op Odido van eerder dit jaar. In een telefoongesprek kort voor de hack met de klantenservice deed een Nederlandssprekende man zich voor als IT-medewerker van het telecombedrijf. Daarna werd Odido door phishing misleid en konden de gegevens van ruim 6 miljoen klanten worden gestolen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In de eerste helft van 2026 zijn in Nederland 3476 personenvoertuigen gestolen. Dat is 9 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). Door de daling van het aantal diefstallen daalde ook de schadelast voor verzekeraars.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
10 uur geleden