ABN AMRO wil Marguerite Bérard benoemen tot nieuwe topbestuurder
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil Marguerite Bérard voordragen als de nieuwe bestuursvoorzitter vanaf 23 april. In augustus werd bekend dat de huidige topman, Robert Swaak, in de eerste helft van dit jaar terugtreedt. Zijn opvolger lijkt nu gevonden.
De benoeming is volgens de bank nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van de toezichthouders, die de documenten daarvoor al zegt te hebben ingediend. Als de toezichthouders ermee instemmen zal Marguerite Bérard worden voorgesteld aan de algemene vergadering van aandeelhouders van ABN AMRO op 23 april 2025.
De Française was bij BNP Paribas het hoofd van de kleinzakelijke en particuliere tak. Ze was tussen 2019 en maart 2024 lid van het uitvoerend bestuur van de Franse bank. Ze studeerde onder meer aan de Amerikaanse Princeton-universiteit. ABN AMRO zegt in haar een geschikte kandidaat gevonden te hebben om het Nederlandse financiële concern naar "de volgende fase van groei en succes" te leiden. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO maakte haar ervaring als topbestuurster bij BNP Paribas haar de geschiktste kandidaat.
Eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter
Bérard wordt de eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter van ABN AMRO, aldus de woordvoerder. "We hebben niet specifiek naar vrouwen gekeken, maar we zijn wel heel blij en trots dat het een vrouw is geworden", zegt hij.
Hoeveel ze bij de bank gaat verdienen is volgens de woordvoerder nog niet bekend. Haar salaris zal ongeveer gelijk zijn aan dat van Swaak, stelt hij. Volgens het beloningsbeleid is het bruto basissalaris van de topman in 2024 vastgesteld op zo'n 829.000 euro.
Onverwacht vertrek
De aankondiging van Swaaks vertrek kwam vorig jaar onverwacht, omdat hij eerder in 2024 nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn. Zelf verklaarde hij dat het een "heel normaal gebruik" is om aan het begin van een tweede termijn met de commissarissen te praten over je opvolging en de timing daarvan. Dat gesprek was des te relevanter omdat de toen 63-jarige Swaak zelf al een gevoel had dat hij zijn nieuwe termijn van vier jaar mogelijk niet wilde volmaken.
"Toen ging het om de vraag wanneer dan een goed moment is om terug te treden. De conclusie was dat het beter is om dat eerder in de periode te doen dan later." De eerste helft van 2025 noemde Swaak daarom een "logisch" moment om op te stappen. Wat hij hierna wilde gaan doen, wist hij nog niet. "Geen idee." Swaak verzekerde tot zijn laatste dag bij ABN AMRO "volledig gecommitteerd aan de bank" te zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
11 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
14 uur geleden