Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO wil Marguerite Bérard benoemen tot nieuwe topbestuurder

ABN AMRO wil Marguerite Bérard benoemen tot nieuwe topbestuurder

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil Marguerite Bérard voordragen als de nieuwe bestuursvoorzitter vanaf 23 april. In augustus werd bekend dat de huidige topman, Robert Swaak, in de eerste helft van dit jaar terugtreedt. Zijn opvolger lijkt nu gevonden.

De benoeming is volgens de bank nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van de toezichthouders, die de documenten daarvoor al zegt te hebben ingediend. Als de toezichthouders ermee instemmen zal Marguerite Bérard worden voorgesteld aan de algemene vergadering van aandeelhouders van ABN AMRO op 23 april 2025.

De Française was bij BNP Paribas het hoofd van de kleinzakelijke en particuliere tak. Ze was tussen 2019 en maart 2024 lid van het uitvoerend bestuur van de Franse bank. Ze studeerde onder meer aan de Amerikaanse Princeton-universiteit. ABN AMRO zegt in haar een geschikte kandidaat gevonden te hebben om het Nederlandse financiële concern naar "de volgende fase van groei en succes" te leiden. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO maakte haar ervaring als topbestuurster bij BNP Paribas haar de geschiktste kandidaat.

Eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter

Bérard wordt de eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter van ABN AMRO, aldus de woordvoerder. "We hebben niet specifiek naar vrouwen gekeken, maar we zijn wel heel blij en trots dat het een vrouw is geworden", zegt hij.

Hoeveel ze bij de bank gaat verdienen is volgens de woordvoerder nog niet bekend. Haar salaris zal ongeveer gelijk zijn aan dat van Swaak, stelt hij. Volgens het beloningsbeleid is het bruto basissalaris van de topman in 2024 vastgesteld op zo'n 829.000 euro.

Onverwacht vertrek

De aankondiging van Swaaks vertrek kwam vorig jaar onverwacht, omdat hij eerder in 2024 nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn. Zelf verklaarde hij dat het een "heel normaal gebruik" is om aan het begin van een tweede termijn met de commissarissen te praten over je opvolging en de timing daarvan. Dat gesprek was des te relevanter omdat de toen 63-jarige Swaak zelf al een gevoel had dat hij zijn nieuwe termijn van vier jaar mogelijk niet wilde volmaken.

"Toen ging het om de vraag wanneer dan een goed moment is om terug te treden. De conclusie was dat het beter is om dat eerder in de periode te doen dan later." De eerste helft van 2025 noemde Swaak daarom een "logisch" moment om op te stappen. Wat hij hierna wilde gaan doen, wist hij nog niet. "Geen idee." Swaak verzekerde tot zijn laatste dag bij ABN AMRO "volledig gecommitteerd aan de bank" te zijn.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

56 minuten geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

57 minuten geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

3 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

17 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

20 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

22 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

23 uur geleden