ABN AMRO wil Marguerite Bérard benoemen tot nieuwe topbestuurder
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil Marguerite Bérard voordragen als de nieuwe bestuursvoorzitter vanaf 23 april. In augustus werd bekend dat de huidige topman, Robert Swaak, in de eerste helft van dit jaar terugtreedt. Zijn opvolger lijkt nu gevonden.
De benoeming is volgens de bank nog wel onder voorbehoud van goedkeuring van de toezichthouders, die de documenten daarvoor al zegt te hebben ingediend. Als de toezichthouders ermee instemmen zal Marguerite Bérard worden voorgesteld aan de algemene vergadering van aandeelhouders van ABN AMRO op 23 april 2025.
De Française was bij BNP Paribas het hoofd van de kleinzakelijke en particuliere tak. Ze was tussen 2019 en maart 2024 lid van het uitvoerend bestuur van de Franse bank. Ze studeerde onder meer aan de Amerikaanse Princeton-universiteit. ABN AMRO zegt in haar een geschikte kandidaat gevonden te hebben om het Nederlandse financiële concern naar "de volgende fase van groei en succes" te leiden. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO maakte haar ervaring als topbestuurster bij BNP Paribas haar de geschiktste kandidaat.
Eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter
Bérard wordt de eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter van ABN AMRO, aldus de woordvoerder. "We hebben niet specifiek naar vrouwen gekeken, maar we zijn wel heel blij en trots dat het een vrouw is geworden", zegt hij.
Hoeveel ze bij de bank gaat verdienen is volgens de woordvoerder nog niet bekend. Haar salaris zal ongeveer gelijk zijn aan dat van Swaak, stelt hij. Volgens het beloningsbeleid is het bruto basissalaris van de topman in 2024 vastgesteld op zo'n 829.000 euro.
Onverwacht vertrek
De aankondiging van Swaaks vertrek kwam vorig jaar onverwacht, omdat hij eerder in 2024 nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn. Zelf verklaarde hij dat het een "heel normaal gebruik" is om aan het begin van een tweede termijn met de commissarissen te praten over je opvolging en de timing daarvan. Dat gesprek was des te relevanter omdat de toen 63-jarige Swaak zelf al een gevoel had dat hij zijn nieuwe termijn van vier jaar mogelijk niet wilde volmaken.
"Toen ging het om de vraag wanneer dan een goed moment is om terug te treden. De conclusie was dat het beter is om dat eerder in de periode te doen dan later." De eerste helft van 2025 noemde Swaak daarom een "logisch" moment om op te stappen. Wat hij hierna wilde gaan doen, wist hij nog niet. "Geen idee." Swaak verzekerde tot zijn laatste dag bij ABN AMRO "volledig gecommitteerd aan de bank" te zijn.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
18 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geleden