Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO voert rente-inkomsten verder op, jaarwinst wel omlaag

ABN AMRO voert rente-inkomsten verder op, jaarwinst wel omlaag

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is erin geslaagd om zijn rente-inkomsten vorig jaar op te voeren tot 6,5 miljard euro, ondanks dat de Europese Centrale Bank (ECB) bezig is met het verlagen van de rentes. De nettowinst is wel gedaald. Dat komt vooral door een gestegen belastingafdracht en omdat de bank eind 2023 nog had geprofiteerd van een stevige vrijval van geld dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk nooit meer zouden worden terugbetaald.

De hogere rente-inkomsten vormen een opsteker voor ABN AMRO, want de winsten in de bankenwereld dreigen ook onder druk te komen doordat de rente omlaag gaat. Dat maakt het doorgaans lastiger voor ze om marge te maken op bijvoorbeeld spaarrekeningen.

Maar volgens topman Robert Swaak werden de rente-inkomsten bij zijn bank vooruitgeholpen door groei in hypotheken. Bezien over heel 2024 nam de omvang van de hypotheekportefeuille met ruim 5 miljard euro toe. "Door de opleving van de huizenmarkt in 2024 konden we ons marktaandeel voor nieuwe hypotheken verhogen van 16 procent naar 19 procent", stipt de topman ook aan. Daarnaast kreeg de bank meer inkomsten binnen uit provisies. Dat zijn kosten die de bank in rekening brengt voor het aanbieden van een product of dienst, bijvoorbeeld voor hypotheekadvies.

Donald Trump

De bank profiteerde volgens Swaak ook van gunstige economische omstandigheden. Gezien de dreigende handelsoorlog is de economische situatie enigszins onzeker. Maar de mogelijke impact van het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump is op zijn vroegst in de tweede helft van dit jaar pas te zien in cijfers over de wereldhandel, denkt Swaak.

Onder de streep bleef 2,4 miljard euro winst over, ongeveer een tiende minder dan in 2023. In het vierde kwartaal ging de winst met circa een kwart omlaag. Daarbij speelt mee dat ABN AMRO meer kwijt was aan belastingen. Dat had volgens de bank te maken met regels die zijn bedoeld om te voorkomen dat banken te veel schulden aangaan. De onderliggende kosten stegen zoals verwacht ook tijdens het vierde kwartaal omdat er extra personeel werd aangenomen.

ABN AMRO heeft verder een extra voorziening genomen van 95 miljoen euro voor een zaak over aandelenhandel. Dat gaat om claims die betrekking hebben op de periode voor 2008, legt Swaak uit. Hij benadrukt dat de bank de claims betwist en dat nog niet is gezegd dat ABN AMRO het geld daadwerkelijk kwijt is.

Meer uit Financieel

Nvidia eindigt opnieuw hoger op Wall Street na Saudische AI-deal

NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Farmaceut Sanofi wil komende jaren 20 miljard investeren in VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.

3 uur geleden
Witte Huis: 1,2 biljoen dollar aan economische deals met Qatar

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.

4 uur geleden
Ubisoft verlieslatend ondanks succes nieuwe Assassin's Creed

PARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

5 uur geleden
ABN AMRO eindigt flink hoger in AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.

6 uur geleden
Qatar tekent deal van 200 miljard dollar voor aankoop Boeings

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.

7 uur geleden
'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

7 uur geleden