Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO vindt bitcoin ongeschikt als betaalmiddel

ABN AMRO vindt bitcoin ongeschikt als betaalmiddel

AMSTERDAM (ANP) - De bitcoin is ongeschikt als wereldwijd betaalmiddel. Dat schrijft ABN AMRO in een analyse van de belangrijkste cryptomunt. Zo is het totale aantal bitcoins begrensd en zijn de transactiekosten voor kleinere betalingen hoog. Daarnaast heeft de bitcoin geen stabiel prijsniveau en dat is slecht voor het vertrouwen. Volgens de bank is het ook nog niet duidelijk of de bitcoin definitief zal aanslaan.

Een ander nadeel van de bitcoin als betaalmiddel is volgens ABN AMRO dat het energieverbruik van het netwerk enorm is. Het jaarlijkse elektriciteitsverbruik is hoger dan dat van bijvoorbeeld Nederland, aldus de bank. "Wat we wel denken is dat, hoe langer bitcoin bestaat, hoe groter de kans is dat de coin een blijvertje is", aldus ABN AMRO. De bank wijst er ook op dat bitcoin in steeds meer landen verboden is.

Als betaalmiddel heeft bitcoin volgens ABN AMRO ook een aantal voordelen. Zo is het efficiënter bij grote bedragen die internationaal worden betaald. Ook kunnen cryptomunten als alternatief werken in landen waar sprake is van hyperinflatie of wanneer normale geldtransacties worden verboden. Dat zijn volgens de bank wel uitzonderingen.

Transparantie en regulering

Eerder maakte ABN AMRO al bekend voorlopig niet te beleggen in cryptomunten. Daarvoor is er volgens de bank te veel onzekerheid rondom digitale munten en zijn er zorgen over transparantie en regulering van bitcoin en andere crypto's. "Daardoor hebben crypto's nog altijd een sterk speculatief karakter, waardoor er kans is op grote verliezen", aldus de bank.

Over de bitcoin bestaat veel discussie. Tal van economen, toezichthouders en grote bedrijven in de financiële wereld hebben er een mening over. Ook wordt door cryptohandelaren vaak gelet op tweets over de munt van topman Elon Musk van autofabrikant Tesla. Alle bitcoins bijeen vertegenwoordigden vrijdagochtend een marktwaarde van 760 miljard dollar. Een bitcoin was rond 08.30 uur zo'n 41.000 dollar waard.

Meer uit Financieel

Polen neemt eerste windmolenpark in Oostzee in gebruik

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft vrijdag zijn eerste windmolenpark in de Oostzee in gebruik genomen met de levering van de eerste stroom aan het elektriciteitsnetwerk. De Poolse premier Donald Tusk noemt het project een cruciaal element van de energiezekerheid van zijn land.

20 minuten geleden
Chipbedrijf SK Hynix 14 procent hoger bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix steeg vrijdag bij zijn beursgang in New York met 14 procent tot 170 dollar per aandeel. De introductiekoers lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op bij beleggers op Wall Street.

1 uur geleden
AEX sluit iets hoger, easyJet uitblinker in Londen na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine plus gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de winst van een dag eerder. De chipbedrijven op het Damrak gingen overwegend omlaag na de stijgingen op donderdag. In Londen was luchtvaartmaatschappij easyJet een uitblinker dankzij een rivaliserend overnamebod op het bedrijf.

2 uur geleden
Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

3 uur geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

3 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street na sterke opleving

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.

4 uur geleden
Ondernemersorganisaties verwelkomen Talentstrategie kabinet

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."

4 uur geleden