Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO verwacht dat huizenprijzen nog harder oplopen

ABN AMRO verwacht dat huizenprijzen nog harder oplopen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht dat de huizenprijzen dit jaar en volgend jaar nog sneller gaan stijgen dan de bank eerder had voorspeld. Dat komt doordat de prijzen worden gestuwd door het gebrek aan aanbod en mede daardoor nu al sneller oplopen dan gedacht.

ABN AMRO schat nu in dat de prijzen dit jaar met 15 procent oplopen en in 2022 met 10 procent. Bij een vorige schatting rekende de bank nog op een stijging van 12,5 procent in 2021 en een van 5 procent het jaar erop. Rabobank verhoogde zijn ramingen vorige maand naar vergelijkbare niveaus.

In Nederland is momenteel een tekort aan ongeveer 280.000 woningen en voor de coronacrisis was dat 331.000. Ondanks dat het tekort wat kleiner is geworden liepen de prijzen verder op. Dat komt door de historisch lage hypotheekrente, aldus ABN AMRO-econoom Philip Bokeloh. Huizenkopers kunnen dan meer geld lenen.

Met ruim 400.000 euro ligt de gemiddelde koopsom anderhalve ton boven het niveau van vijf jaar geleden, berekende de bank. Door forse schommelingen zijn in de loop der jaren zogenoemde "pech- en gelukgeneraties" ontstaan, meent de bank. Die ziet grote verschillen in de vermogensopbouw van deze groepen.

Volgens Bokeloh komt er waarschijnlijk een einde aan de daling van de hypotheekrente door de hoge inflatie. Een eind aan de rentedaling zou de nu ernstig verhitte woningmarkt volgens ABN AMRO tot rust kunnen brengen. "De lichte stijging van de hypotheekrente zou zomaar kunnen samenvallen met nieuwe maatregelen vanuit Den Haag."

ABN AMRO vindt dat een nieuwe regering de problemen op de woningmarkt niet kan negeren. "De kans bestaat dat er opnieuw heilige huisjes vallen, bijvoorbeeld ten aanzien van de fiscale behandeling van de eigen woning", denkt Bokeloh.

De Nederlandsche Bank (DNB) pleitte er vorige week nog voor om de fiscale voordelen voor huizenbezitters geleidelijk aan af te bouwen, om de ongelijkheid op de woningmarkt aan te pakken. Dat kan bijvoorbeeld door woningeigenaren vermogensbelasting te laten betalen.

Meer uit Financieel

Haven Rotterdam over klimaatzaak: zelfde doel, andere aanpak

ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.

30 minuten geleden
Bestuur eBay ziet niets in overnamevoorstel GameStop

SAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.

2 uur geleden
Odido compenseert klanten niet na datalek door cyberaanval

DEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.

2 uur geleden
Geschorste topambtenaar: nog twee weken voor voorkomen DigiD-deal

AMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.

2 uur geleden
Chipszakken in Japan tijdelijk zwart-wit door inkttekort

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.

3 uur geleden
Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

4 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

5 uur geleden