ABN AMRO verliest fors, Air France-KLM gewild na megadeal
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft woensdag bijna 12 procent van zijn beurswaarde verloren. Op de aandelenbeurs in Amsterdam schrokken beleggers van het kwartaalbericht van de bank, die meer geld kwijt was aan extra inspanningen om witwassen tegen te gaan. Air France-KLM was een grote stijger na de aankondiging van een grote deal met de Franse containervervoerder CMA CGM.
ABN AMRO waarschuwde bij zijn handelsupdate ook voor indirecte effecten van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland voor klanten van de bank. Zij kunnen bijvoorbeeld last krijgen van hogere gasprijzen en handelssancties. Het financiële concern was veruit de grootste verliezer in de MidKap.
Air France-KLM steeg bijna 5 procent na de bekendmaking van een overeenkomst met CMA CGM over de versterking van het eigen vermogen van de luchtvaartcombinatie. De vrachtvervoerder neemt een belang van 9 procent in Air France-KLM, dat door de coronacrisis nog altijd met een negatief eigen vermogen kampt. CMA CGM laat vliegtuigen van het luchtvaartconcern ook zijn luchtvracht uitvoeren.
Prosus
De AEX-index zakte 1,4 procent tot 693,03 punten, met Just Eat Takeaway als grootste verliezer (min 9,7 procent). Prosus verloor 4,3 procent na een tegenvallend kwartaalbericht van het Chinese internetconcern Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft.
De MidKap verloor 1,9 procent tot 1013,52 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,3 procent. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiecijfers uit de eurozone, die bevestigen dat de prijsstijgingen in de eurolanden op een recordniveau liggen. Kopstukken van de Europese Centrale Bank hinten steeds meer op een renteverhoging, wat aandelen relatief minder aantrekkelijk maakt.
TUI
TUI kelderde 13 procent in Frankfurt. De reisorganisatie heeft nieuwe aandelen uitgegeven om de steun die het tijdens de coronacrisis kreeg van de Duitse overheid deels terug te betalen. In Madrid steeg Siemens Gamesa 12,6 procent. Siemens Energy (plus 1,3 procent) bevestigde een bod te overwegen op de aandelen van de Duits-Spaanse maker van windturbines die het nog niet bezit.
De euro was 1,0509 dollar waard, tegen 1,0533 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 110,17 dollar. Brentolie werd ook 2 procent goedkoper op 109,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
14 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
16 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden